Warta lepsza od Olimpii

Zwycięstwem 4:2 zakończył się sparing Warty Poznań z drugoligową Olimpią Grudziądz. Dwa gole dla Zielonych zdobył Piotr Reiss.

Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu. Prowadzenie dla Warty zdobył już w 6. minucie Krzysztof Strugarek, który ciągle stara się o kontrakt w Poznaniu na rundę wiosenną. „Strugar” popisał się celną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysława Otuszewskiego.

W 30. minucie było już 2:0 – Piotr Reiss minął kilku rywali i zagrał do Pawła Iwanickiego, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki.

Na kolejne gola trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 56. minucie bramkarza Olimpii pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Piotr Reiss. Drugoligowcy zdobyli kontaktowego gola w 67. minucie za sprawą Paschala Ekwueme.

Już cztery minuty później było 4:1 dla Warty. Rzut karny po faulu na Błażeju Jankowskim wykorzystał Piotr Reiss, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.

Zespół z Grudziądza zdołał odpowiedzieć jeszcze tylko jednym golem w 89. minucie. Wtedy do Jakuba Miszczuka pokonał przymierzany niedawno do Warty Valentin Dah

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 4:2 (2:0)

Bramki: 6. Strugarek, 30. Iwanicki, 56. Reiss, 71. Reiss (karny) - 67. Ekwueme, 89. Dah.

Warta: Miszczuk - Marciniak (70. Ignasiński), B.Jankowski, Strugarek (46. Wichtowski), Otuszewski - Seweryn (71. Laskowski), Bekas (60. Miklosik) - Magdziarz (67. Iwanicki, 77. Magdziarz), Reiss (72. Loliga), Iwanicki (58. Pawlak) - Kaźmierowski (65. Rojewski).