MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogromna inwestycja nad Wartą w Poznaniu. Pierwsza część konstrukcji jest już gotowa. Oto imponujące zdjęcia z lotu ptaka!

Grzegorz Szkiłądź
Grzegorz Szkiłądź
Nad Wartostradą widać już część przęsła mostu, na które składa się łuk. Nad nim docelowo zamontowana zostanie konstrukcja, po której poruszać się będą piesi i rowerzyści. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Nad Wartostradą widać już część przęsła mostu, na które składa się łuk. Nad nim docelowo zamontowana zostanie konstrukcja, po której poruszać się będą piesi i rowerzyści. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Poznańskie Inwestycje Miejskie
Nad Wartą w Poznaniu trwa wielka inwestycja. Pomiędzy Chwaliszewem, Ostrowem Tumskim i Berdychowem powstają dwa mosty dla pieszych i rowerzystów. Właśnie montowane są wielkogabarytowe elementy pierwszego z nich. Mosty Berdychowskie nad Wartą i Cybiną mają usprawnić codzienne podróże poznaniaków, a dla turystów będą dodatkową atrakcją jako punkt widokowy. Jak wygląda w tej chwili wielki teren budowy? Zobacz imponujące zdjęcia z lotu ptaka.

Wielka inwestycja nad Wartą w Poznaniu. Pierwsza część konstrukcji już gotowa!

Jeden z mostów - ten przerzucony nad Wartą - ma mieć 167 metrów długości, a drugi - nad Cybiną - 117-metrów. Oprócz samych mostów powstaną chodniki, pochylnie i schody, a także nieco przebudowana zostanie Wartostrada, by zapewnić połączenie z mostami.

- Po stronie Berdychowa najbardziej widać postęp prac związanych z przęsłem, gdyż nad Wartostradą zamontowano już pierwsze elementy łuku przyszłej przeprawy. Na plac budowy na bieżąco dostarczane są kolejne elementy konstrukcji, które są montowane i spawane w całość opierając się na podporach tymczasowych. W Krakowie i Radomsku, gdzie produkowane są konstrukcje przepraw, prowadzone są próbne montaże. W ten sposób weryfikujemy poprawność ich wykonania jeszcze przed transportem do Poznania - informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

mosty berdychowskie w poznaniu
Koniec prac zaplanowano w przyszłym roku. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Poznańskie Inwestycje Miejskie

Mosty Berdychowskie w Poznaniu: kiedy będą gotowe?

Nad Wartostradą widać już część przęsła mostu, na które składa się łuk. Nad nim docelowo zamontowana zostanie konstrukcja, po której poruszać się będą piesi i rowerzyści.

- Mosty będą uzupełnieniem istniejącej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Połączą Stare Miasto z Ostrowem Tumskim i dalej z terenami po wschodniej stronie Warty, w tym szczególnie tymi wokół Malty. Od lat przywracamy Poznaniowi i jego mieszkańcom te obszary. W przyszłym roku wszyscy będą mogli zobaczyć ostateczny efekt prac - dodaje prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wielka inwestycja nad Wartą w Poznaniu. Zobacz najnowsze zdjęcia:

Roboty postępują na całym obszarze inwestycji. Na czas prac budowlanych konieczne jest zastosowanie tymczasowych podpór, które po zakończeniu prac zostaną zdemontowane. Wykonawca przygotowuje podłoże pod pozostałe podpory tymczasowe oraz miejsca na dźwigi montujące konstrukcję. Kontynuowane są także roboty w zakresie betonowania, sprężania i zasypywania elementów wszystkich podpór.

Tak powstają mosty Berdychowskie w Poznaniu:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Z uwagi na gabaryty przywożonych na plac budowy elementów konstrukcyjnych transporty są prowadzone w nocy. W związku z tym niezbędne są zmiany w organizacji ruchu.

Uwaga na zmiany w organizacji ruchu!

Najbliższe przewidziane są w dniach 15-17 kwietnia (od poniedziałku do środy). Wtedy to czasowo ograniczone zostanie parkowanie w rejonie ul. Nowe Zagórze 9-11 oraz ul. Wieżowej 47-69, co umożliwi dostarczenie materiałów na plac budowy. Ze względu na wyznaczenie alternatywnych miejsc parkingowych dla osób tam mieszkających, na odcinku ślepego wlotu ul. Wieżowej prowadzącego do budynków nr 73 i 75, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów, których właścicielami nie są mieszkańcy. Należy stosować się do nowego oznakowania.

ZOBACZ TEŻ:
Wielkopolska jest piękna i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Ale że bywamy przekorni, to postanowiliśmy zapytać Czytelników "Głosu Wielkopolskiego", które miasta w regionie są najbrzydsze. Otrzymaliśmy kilkaset odpowiedzi. W naszym wyjątkowo subiektywnym rankingu zamieściliśmy 10 z nich, które w Waszych typach pojawiały się najczęściej. I uwaga: potraktujcie to zestawienie z przymrużeniem oka.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto