Warta - Polonia Środa Wlkp. 2:0: Goliński już strzela

Michał Goliński
Michał Goliński Roger
W pierwszym sobotnim spotkaniu sparingowym Warta Poznań pokonała III-ligową Polonię Środa Wielkopolska 2:0. Gole dla podopiecznych Czesława Jakołcewicza zdobyli Michał Goliński i Piotr Kieruzel.

Pojedynek ze świeżo upieczonym beniaminkiem III ligi był pierwszym z dwóch spotkań, jakie warciarze rozegrają w sobotę. W meczu z Polonią trener Jakołcewicz sprawdzał przydatność do zespołu obrońcy Widzewa Łódź - Damiana Zawadzkiego.

Poznaniacy przeważali przez całe spotkanie, ale szwankowała skuteczność. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Najpierw w 64. minucie podanie Macieja Scherfchena na bramkę zamienił Michał Goliński, a w 83. minucie wynik spotkania ustalił Piotr Kieruzel. Obrońca Warty dopadł do piłki w polu karnym Polonii i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Poznaniaków czeka w sobotę jeszcze jeden mecz. O godzinie 17 w Jarocinie Warta zmierzy się z Jarotą Jarocin.

Warta Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (0:0)

Bramki: 64. Goliński, 83. Kieruzel.

Warta: Radliński (65. Beser) - Zawadzki, Kieruzel, Jasiński, Kozłowski (65. Wichtowski), Białożyt (20. Magdziarz), Scherfchen, Goliński, Ciarkowski, Filip Marciniak, Bereszyński.

Warta Poznań cały czas się wzmacnia. Kontrakt z klubem podpisał wychowanek Kolejorza, Michał Goliński.