Warta remisuje bez Baniaka na ławce

Łukasz Sawala
Aż 11 żółtych i 2 czerwone kartki pokazał sędzia meczu Flota Świnoujście - Warta Poznań. Prowadzona przez asystenta trenera Warta zagrała dobrą drugą połowę, w której błyszczał Piotr Reiss, autor wyrównującej bramki na 1:1.

Tuż przed odjazdem warciarzy do Świnoujścia, trener Bogusław Baniak przeszedł zawał serca i zamiast na Pomorze trafił do poznańskiego szpitala przy ul. Szkolnej. W meczu z Flotą Zielonych poprowadził asystent popularnego "Bebeto" - Sławomir Najtkowski.

Mecz z wysokiego C mogła zacząć Flota, ale w ofensywnej akcji gospodarzy sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Tysiąc widzów na malutkim stadionie w Świnoujściu od samego początku obserwowała marne widowisko. Strzałów było jak na lekarstwo - dominowały raczej faule piłkarzy obu drużyn. Lekką optyczną przewagę mieli gospodarze.

W 25. minucie bliski szczęścia był Ferdinand Chi-Fon, ale jego strzał z 25 metrów pewnie wybronił Łukasz Radliński. Bramkarz warciarzy bez szans był dopiero cztery minuty później. Z boku wrzucał Grzegorz Skwara, a najwyżej do piłki wyskoczył Sławomir Mazurkiewicz i pokonał poznańskiego golkipera.

Tuż po stracie bramki emocje przestał kontrolować Paweł Iwanicki. Ofensywny pomocnik Warty najpierw sfaulował Skwarę, a potem wdał się jeszcze w niepotrzebną dyskusję z arbitrem spotkania, za co został ukarany żółtą kartę. Jak się później okazało, pod koniec meczu "Iwan" został ukarany po raz drugi za symulowanie faulu.

Zanim skończyła się pierwsza część meczu, sygnał do ataku i nadrabiania strat dał Piotr Reiss. Gwiazdor poznańskiej drużyny uderzył z 13 metrów na bramkę Prusaka, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz gospodarzy.

W drugiej połowie na boisku znów trzeszczały kości. Najwięcej ochoty do gry przejawiał Reiss. Starania "Reksia" przyniosły wymierny efekt dopiero w 63. minucie gry. Wprowadzony chwilę wcześniej Michał Bała przeprowadził rajd lewą stroną boiska i wyłożył piłkę nadbiegającemu Reissowi, a ten po profesorsku przymierzył w samo okienko bramki Floty.

Więcej goli w Świnoujściu kibice już nie zobaczyli. Pojawiły się za to - a jakże! - kolejne żółte i czerwone kartki. Pierwszą "czerwień" otrzymał wspomniany już Iwanicki, a drugą napastnik Floty Chi-Fon.

Poznaniacy przywiozą do stolicy Wielkopolski 1 punkt. W następnym meczu z Sandecją Nowy Sącz (26 września w Poznaniu) na ławce trenerskiej powinien zasiąść już Bogusław Baniak.

Flota Świnoujście - Warta Poznań 1:1 (1:0)

Bramki:
1:0 - Sławomir Mazurkiewicz 30'
1:1 - Piotr Reiss 64'

Flota Świnoujście: Sergiusz Prusak - Sebastian Fechner, Sławomir Mazurkiewicz, Omar Jarun, Dawid Kubowicz (81' Arkadiusz Sojka) - Damian Krajanowski, Marek Niewiada, Grzegorz Skwara (77' Tadeusz Tyc), Łukasz Polak (63 Sylwester Kret) - Ferdinand Chi Fon, Damian Staniszewski.

Warta Poznań: Łukasz Radliński - Alain Ngamayama, Maciej Wichtowski, Adrian Bartkowiak, Przemysław Otuszewski - Tomasz Magdziarz, Tomasz Bekas, Arkadiusz Miklosik (61' Michał Bała), Marcin Wojciechowski, Paweł Iwanicki - Piotr Reiss (89' Piotr Gułajski).

W poniedziałek zaprezentujemy Wam dokładne wyniki 3. kolejki naszego Supertypera piłkarskiego, w którym typowaliście wynik meczu z Flotą.