Warta – Termalica 2:0: Warciarze jak lechici – strzelali po przerwie [zdjęcia]

Wojciech Trochim, Warta - Termalica 2:0
Wojciech Trochim, Warta - Termalica 2:0 Zenon Kubiak
Ojcami zwycięstwa Warty Poznań nad Termaliką Nieciecza okazał się duet Piotr Giel – Wojciech Trochim.

W Warcie ostatnio panuje spory niedosyt – drużyna gra dobrze i efektownie, ale ma kłopoty ze skutecznością. Przed tygodniem poznaniacy przegrali w Bydgoszczy z Zawiszą 0:2, chociaż na boisku wcale nie byli gorsi. W niedzielne południe Zieloni podejmowali na swoim stadionie Termalikę Nieciecza, z którą zawsze niewygodnie im się grało.

W pierwszej połowie z boiska wiało nudą. Na pierwszą naprawdę groźną akcję trzeba było poczekać aż do 42. minuty, na dodatek stworzyli ją goście. Po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Warty dobrą sytuację miał Vojtech Horvath, ale na szczęście dla poznaniaków uderzył obok słupka.

W przerwie trener Czesław Owczarek zdecydował się wprowadzić w miejsce Michała Jakóbowskiego Piotra Giela i okazało się to prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W 51. Giel otrzymał podanie od Wojciecha Trochima i uderzył z około 20 metrów. Piłka wleciała w samo okienko bramki strzeżonej przez Sebastiana Nowaka, a gola warciarze uczcili „kołyską” dedykowaną urodzonemu niedawno synowi Trochima.

Zaledwie 6 minut później świeżo upieczony ojciec sam cieszył się z bramki. Tym razem w roli asystenta wystąpił Giel. Trochim uderzył płasko z około 13 metrów, ale na tyle mocno, że Nowak był bez szans.

Warta była na fali, grając szybciej i agresywniej, często przejmując piłkę już na połowie rywali. W 64.minucie Termalica mogła zdobyć gola kontaktowego, ale Emil Drozdowicz w sytuacji sam na sam z Adrianem Lisem uderzył prosto w niego. 13 minut identyczna sytuacja miała miejsce pod bramką gości, a okazji nie wykorzystał bardzo aktywny na lewym skrzydle Bartłomiej Pawłowski.

Warta kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak z powodu urazu murawę musiał opuścić Tomasz Magdziarz, a trener Owczarek wcześniej wykorzystał limit zmian.

Wynik jednak nie uległ zmianie i po ostatnim gwizdku ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Powiedzieli po meczu:

- W pierwszej połowie wyczekiwaliśmy, patrząc, jak gra Termalica, a w drugiej ruszyliśmy do ataku – mówi Piotr Giel. – Cieszę się, że to moja bramka poderwała chłopaków, a drugą dołożył Wojtek Trochim, któremu właśnie urodził się syn.

Sam szczęśliwy ojciec przyznaje, że kluczowy był pierwszy gol.
- W I lidze już tak jest, że jak się straci bramkę, to trudno się później goni wynik – zwraca uwagę Trochim. – Sami tego doświadczyliśmy w Bydgoszczy. Cieszy mnie przede wszystkim poprawa skuteczności, bo mieliśmy dzisiaj tak półtorej sytuacji, a zdobyliśmy dwa gole.

- Pierwsza połowa rzeczywiście nie była najlepsza w naszym wykonaniu, ale w drugiej wróciliśmy do tego, co chcemy grać – oceniał Czesław Owczarek. – Piotrek Giel przeszedł prawdziwą przemianę i oby podobną przeszło też paru innych zawodników.

Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (0:0)

Bramki: 51. Giel, 57. Trochim.