Warta wygrała w Kluczborku i dogoniła czołówkę

Łukasz Sawala
Już trzeci mecz z rzędu Zieloni musieli radzić sobie bez Bogusława Baniaka. W środę pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 2:1 i chyba na dobre zadomowili się w górnej połowie tabeli.

Na tablicy wyników szybko pojawiła się "jedynka" przy stanie bramkowym gospodarzy. Już w 9. minucie spotkania Kazimierowicz wślizgiem wepchnął piłkę do bramki strzeżonej przez Łukasza Radlińskiego.

Warta przyzwyczaiła w tym sezonie swoich kibiców do szybko traconych bramek. Na szczęście fani Zielonych wiedzą, że formacja ofensywna ich ulubieńców jest tak silna, że zawsze uda się też strzelić. Nie inaczej było w Kluczborku.

"Madzi" trafia z karnego

W 16. minucie w polu karnym sfaulowany został Marcin Klatt i sędzia bez wahanie podyktował "jedenastkę". Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się kapitan Warty Tomasz Magdziarz.

Jeszcze przed przerwą rozwiązał się worek z kartkami. Arbiter Artur Radziszewski w pierwszych 45 minutach pokazał aż 5 żółtych kartek, a to dopiero był początek. W drugiej części gry - tradycyjnie już w meczach Warty - sędzia musiał sięgać po czerwony kartonik. Boisko opuścił gracz gospodarzy - Sobota.

Zanim to jednak nastąpiło, Warta wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu jednego z poznaniaków Jagieniak przeciął centrę i skierował piłkę do własnej bramki.

Pogoń zweryfikuje

Warciarze powinni strzelić jeszcze przynajmniej jedną bramkę (próbował Marcin Wojciechowski), ale i tak mogą być zadowoleni. W 3 ostatnich meczach zdobyli aż 7 punktów i powoli stają się poważnym kandydatem do gry o najwyższe cele w I lidze.

O wartości poznaniaków przekonamy się już w najbliższą sobotę, gdy Warta zmierzy się w Poznaniu z Pogonią Szczecin. Ten mecz powinien zweryfikować, jak dobrą drużyną są Zieloni.

MKS Kluczbork - Warta Poznań 1:2 (1:1)
Bramki: 16. Magdziarz (karny),56. Jagieniak (gol samobójczy) - 9. Kazimierowicz.

Żółte kartki: Glanowski, Kazimierowcz, Sobota - Magdziarz, Wojciechowski, Iwanicki, Pawlak.
Czerwona kartka: Sobota (za drugą żółtą).
Sędziował: Artur Radziszewski (Warszawa).
Widzów: ok. 1500.

MKS: Stodoła - Stawowy , Odrzywolski, Jagieniak, Adamczyk - Niziołek, Zieliński (57. Półchłopek), Glanowski (61. Nitkiewicz), Kazimierowicz, Tuszyński (74. Sobotta) - Sobota.

Warta: Radliński - Wichtowski (65. Ignasiński), Bartkowiak, Ngamayama (46. Jankowski), Otuszewski - Magdzarz, Wojciechowski, Bekas, Iwanicki (81. Pawlak) - Klatt, Reiss.

W czwartek rozstrzygniemy wyniki naszego Supertypera piłkarskiego i dowiemy się, kto z Was pójdzie na mecz z Pogonią za darmo.