Warta wygrała z Pogonią Szczecin

W rozegranym w sobotnie popołudnie meczu sparingowym Warta Poznań pokonała na własnym stadionie drugoligową Pogoń Szczecin 3:2.

Mecz toczył się w trudnych warunkach ze względu na padający deszcz. Piłkarze Pogoni, choć nie byli faworytem tego spotkania, zagrali bardzo ambitnie. Przyniosło to efekt w 40. minucie, gdy Łukasza Berczyńskiego uderzeniem z rzutu wolnego pokonał weteran polskich boisk – Paweł Skrzypek.

Tuż po przerwie Warta wyrównała za sprawą Tomasza Magdziarza, który wykorzystał prostopadłe podanie od Marcina Wojciechowskiego. Szczecinianie ledwo zdążyli ochłonąć po stracie bramki, a już przegrywali. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się mający za sobą kilka sezonów w barwach Pogoni, a obecnie zawodnik Warty - Sergio Batata. Także w akcji przy tej bramce udział miał Wojciechowski, który świetny występ przypieczętował bramką w 63. minucie gry.

Osiem minut później Mariusz Soska zdobył drugiego gola dla Pogoni, co sprawiło, że wynik dalej był sprawą otwartą. Portowcy w ostatniej minucie skierowali nawet piłkę do siatki Zielonych, ale sędzia nie uznał bramki Cezarego Przewoźniaka i mecz z zakończył się wynikiem 3:2.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Skrzypek (40.), 1:1 Magdziarz (48.), 2:1 Batata (55.), 3:1 Wojciechowski (63.), 3:2 Soska (71.)

Warta: Berczyński (85. Lis) – Ignasiński (55. Cudny), M. Jankowski, Strugarek, Marcinkiewicz (46. Kaczorowski) – Wojciechowski (68. Lucky Junior Ekwueme), Bekas (46. Ngamayama) – Iwanicki (46. Wan), Batata (57. Manelski), Burkhardt – Magdziarz (60. Ragaman).

Więcej o przygotowaniach do nowego sezonu piłkarzy Warty w artykule "Optymizm Bogusława Baniaka"