Warta z bramkarzem z Anglii wygrywa 3:1

Piłkarze Warty Poznań rozegrali trzeci już sparing po zakończeniu rundy jesiennej. Tym razem pokonali solidnego drugoligowca – Jarotę Jarocin 3:1, a mogli jeszcze wyżej.

Warta Poznań wykorzystuje ciepły listopad i choć runda jesienna już się skończyła, jeszcze rozgrywa mecze sparingowe, w których testuje nowych piłkarzy. O ile wcześniejsi sparingpartnerzy nie byli zbyt wymagający, o tyle tym razem zmierzyli się z solidnym drugoligowcem – Jarotą Jarocin.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną trawą i przy oświetleniu przy poznańskiej Cytadeli.
W meczu znów dano szansę gry kilku zawodnikom, którzy dopiero starają się o grę w Warcie, m.in. bramkarzowi Przemysławowi Kazmierczakowi. Wychowanek ŁKS-u Łódź przez ostatnie lata zbierał doświadczenie, raczej trenując niż grając, w klubach ligi angielskiej.

Wydawało się, że w meczu z Jarotą będzie miał sporo okazji do interwencji, ale już po 22. minutach to Zieloni prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Pawła Iwanickiego. Dopiero wtedy goście odpowiedzieli golem Krzysztofa Gościaniaka.

Jeszcze przed przerwą Iwanicki powinien skompletować w tym meczu hat-tricka, ale w 39. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Wynik na 3:1 ustalił w 69. minucie Tomasz Bekas. Testowany Kazmierczak przebywał w bramce do 60. minuty, kiedy to zmienił go Adrian Lis.

Warta Poznań – Jarota Jarocin 3:1 (2:1)

Bramki: 5., 22. Iwanicki, 69. Bekas – 23. Gościniak

Warta Poznań: Kazimierczak (60. Lis) - Ignasiński, Laskowski, Otuszewski (46. Jerszyński), Smuniewski - Świergiel, Bekas, Chmielewski, Kopaniarz - Iwanicki, Rojewski.