Wstydu nie było. Lech - Nomme Kalju 3:0. Zobacz bramki i zdjęcia z meczu

p.krugiolka
p.krugiolka
Podopiecznym Mariusza Rumaka udało się odrobić straty z pierwszego meczu i pewnie pokonać Estończyków. Teraz Kolejorza czeka III runda eliminacyjna Ligi Europejskiej.

Przegrana w czwartkowym meczu i odpadnięcie z europejskich pucharów byłaby katastrofą dla klubu z Bułgrskiej. Piłkarze stanęli jednak na wysokości zadania i pokonali Nomme.

Mecz od pierwszego gwizdka był kontrolowany przez Lecha. Widać było, że piłkarze zdają sobie sprawę z ciążącego na nich obowiązku i walczyli o każdy metr boiska. Z pomocą przyszli im wierni kibice, którzy w liczbie ponad 20 tysięcy zjawili się na stadionie.

Wynik meczu w 33 minucie otworzył strzałem głową po rzucie rożnym Tomasz Kędziora, jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Hamalainen, który dobił strzał bardzo aktywnego Vojo. Zwycięstwo przypięczętował w doliczonym czasie gry Dawid Kownacki.

W następnej rundzie Lech zmierzy się z islandzkim zespołem Stjarnan, któy po dogrywce wygrał 3:2 na własnym boisku ze szkockim Motherwell. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 31 lipca na Islandii, rewanż w Poznaniu 7 sierpnia.

Lech - Nomme 3:0
(33. Kędziora, 43. Hamalainen, 90. Kownacki)

Lech Poznań: Burić - Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez - Trałka, Jevtić - Lovrencsics, Hamalainen (68. Kownacki), Pawłowski (74. Keita) - Ubiparip (85. Teodorczyk)

Nomme Kalju: Teles - Purg (46. Ainsalu), Barengrub, Rodrigues, Kallaste - Mbu-Alidor, Wakui - Mool, Kirss (68. Jevdokimov), Quintieri - Nunes (75. Ahjupera)