Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2010: Okręgi wyborcze w Poznaniu

Redakcja
21 listopada wybierać będziemy nowych radnym Rady Miasta Poznania. Sprawdź, w którym okręgu wyborczym mieszkasz i ilu radnych z Twojego okręgu zostanie wybranych.

Poznań podzielony jest na sześć okręgów wyborczych. Komitety wyborcze mają czas do północy 22 października na zgłaszanie kandydatów na radnych. Wtedy dopiero ostatecznie będziemy wiedzieć, spośród kogo w naszym okręgu będziemy mogli wybierać.

Warto jednak sprawdzić, w jakim okręgu wyborczym mieszkamy i zapamiętać jego numer, ponieważ w ogłoszeniach komitetów wyborczych bardzo często pojawia się tylko numer okręgu przy nazwiskach kandydatów - bez do dokładnego wyliczania nazw wszystkich ulic.

Okręg wyborczy na 1
Od punktu przecięcia się południowej granicy miasta Poznania z rzeką Wartą korytem rzeki Warty do mostu kolejowego na rzece Warcie (po wschodniej stronie dworca Poznań Garbary), dalej torami kolejowymi do dworca Poznań Garbary, od dworca osią alei Armii Poznań do ulicy K. Pułaskiego, osią ulicy K. Pułaskiego do torów kolejowych, dalej w kierunku południowym torami kolejowymi linii Poznań – Wrocław do przecięcia się z torami kolejowymi łącznicy Poznań Starołęka – Poznań Górczyn, dalej w kierunku zachodnim tymi torami kolejowymi do przedłużenia osi ulicy Przełęcz, osią ulicy Przełęcz do ulicy Głazowej, osią ulicy Głazowej do ulicy Piargowej, osią tej ulicy do ulicy Leszczyńskiej, osią ulicy Leszczyńskiej do ulicy Rakoniewickiej, osią ulicy Rakoniewickiej do ulicy Głogowskiej, od ulicy Głogowskiej torami kolejowymi w kierunku zachodnim do ich przecięcia się ze Strumieniem Junikowskim, od tego punktu Strumieniem Junikowskim w kierunku południowym do południowej granicy miasta, dalej południową granicą miasta w kierunku wschodnim do jej przecięcia się z rzeką Wartą – punktu wyjścia.
Liczba radnych wybieranych w okręgu: 6

Okręg wyborczy nr 2
Od torów kolejowych na wysokości ulicy J. Krauthofera przedłużeniem osi tej ulicy, dalej osią ulicy J. Krauthofera do ulicy M. Palacza, osią ulicy M. Palacza do ulicy K. Arciszewskiego, osią ulicy K. Arciszewskiego do ulicy W. Reymonta, osią ulicy W. Reymonta do ulicy S. Przybyszewskiego, dalej osią ulicy S. Przybyszewskiego do ulicy Bukowskiej, osią ulicy Bukowskiej do ulicy Polskiej, osią ulicy Polskiej do ulicy J. H. Dąbrowskiego i dalej osią ulicy Polskiej do numeru 77a, dalej w linii prostej do południowej granicy jeziora Rusałka, południową granicą jeziora Rusałka do torów kolejowych Poznań – Piła i dalej torami kolejowymi w kierunku wschodnim do ulicy F. D. Roosevelta, od ulicy F.D. Roosevelta torami kolejowymi w kierunku południowym do wysokości ulicy J. Krauthofera – punktu wyjścia.
Liczba radnych wybieranych w okręgu: 5


Podział Poznania na okręgi wyborcze

Okręg wyborczy nr 3
Od mostu Lecha korytem rzeki Warty w kierunku południowym do mostu kolejowego na rzece Warcie (po wschodniej stronie dworca Poznań Garbary), torami kolejowymi do dworca Poznań Garbary, od dworca Poznań Garbary osią alei Armii Poznań do ulicy K. Pułaskiego, w kierunku południowym osią ulicy K. Pułaskiego do torów kolejowych, dalej w kierunku północnozachodnim torami kolejowymi Poznań –Piła do jeziora Rusałka, południowym brzegiem jeziora Rusałka do rzeki Bogdanka, korytem rzeki Bogdanka do ulicy Lutyckiej osiami ulicy Lutyckiej i Lechickiej do mostu Lecha – punktu wyjścia.
Liczba radnych wybieranych w okręgu: 5

Okręg wyborczy nr 4
Od punktu rozwidlenia rzeki Warty z kanałem ulgi rzeki Warty w kierunku północnym korytem rzeki Warty do mostu Lecha, od mostu Lecha osią ulicy Lechickiej do ulicy Umultowskiej, osią ulicy Umultowskiej do jej przecięcia z torami kolejowymi, torami kolejowymi w kierunku zachodnim do granicy miasta, dalej północną i wschodnią granicą miasta do ulicy B. Krzywoustego (trasy Katowickiej), od tego punktu osią ulicy B. Krzywoustego do jej przecięcia z linią prostą przedłużającą ulicę Katowicką, dalej linią prostą do ulicy Katowickiej oraz osiami ulic Katowickiej, abpa A. Baraniaka, Berdychowo i przedłużeniem osi tej ulicy do kanału ulgi rzeki Warty, dalej na południe kanałem ulgi do rzeki Warty – punktu wyjścia.
Liczba radnych wybieranych w okręgu: 6

Okręg wyborczy nr 5
Od przecięcia się ulicy B. Krzywoustego (Trasy Katowickiej) ze wschodnią granicą miasta, wschodnią i południową granicą miasta do rzeki Warty, dalej w kierunku północnym korytem rzeki Warty do jej punktu rozwidlenia z kanałem ulgi rzeki Warty, następnie na północ kanałem ulgi do przedłużenia osi ulicy Berdychowo, dalej w kierunku południowo-wschodnim osiami ulic: Berdychowo, abp. A. Baraniaka, Katowickiej i przedłużeniem jej osi do ulicy B. Krzywoustego, osią ulicy B. Krzywoustego do wschodniej granicy miasta – punktu wyjścia.
Liczba radnych wybieranych w okręgu: 5

Okręg wyborczy nr 6
Od punktu przecięcia ulicy Bukowskiej z zachodnią granicą miasta osią ulicy Bukowskiej do ulicy S. Przybyszewskiego, osią ulicy S. Przybyszewskiego w kierunku południowym do ulicy W. Reymonta, osią ulicy W. Reymonta do ulicy K. Arciszewskiego, osią ulicy K. Arciszewskiego do ulicy M. Palacza, osią ulicy M. Palacza do ulicy J. Krauthofera, osią ulicy J. Krauthofera i jej przedłużeniem do torów kolejowych, dalej torami kolejowymi linii Poznań – Wrocław do przecięcia się z torami kolejowymi łącznicy Poznań Starołęka – Poznań Górczyn, dalej w kierunku zachodnim tymi torami do przedłużenia osi ulicy Przełęcz, osią ulicy Przełęcz do ulicy Głazowej, osią ulicy Głazowej do ulicy Piargowej, osią tej ulicy do ulicy Leszczyńskiej, osią ulicy Leszczyńskiej do ulicy Rakoniewickiej, osią ulicy Rakoniewickiej do ulicy Głogowskiej torami kolejowymi w kierunku zachodnim do ich przecięcia się ze Strumieniem Junikowskim, od tego punktu Strumieniem Junikowskim w kierunku południowym do południowej granicy miasta, dalej południową i zachodnią granicą miasta do przecięcia się ulicy Bukowskiej z zachodnią granicą miasta – punktu wyjścia.
Liczba radnych wybieranych w okręgu: 5

Okręg wyborczy nr 7
Od przecięcia zachodniej granicy miasta z ulicą Bukowską w kierunku wschodnim osią ulicy Bukowskiej do ulicy Polskiej, osią ulicy Polskiej do ulicy J. H. Dąbrowskiego i dalej osią ulicy Polskiej do numeru 77a, dalej w linii prostej przedłużeniem ulicy Polskiej do południowej granicy jeziora Rusałka, południową granicą jeziora Rusałka do rzeki Bogdanka, rzeką Bogdanka do jej przecięcia z ulicą Lutycką, osią ulicy Lutyckiej do ulicy Lechickiej, osią ulicy Lechickiej do ulicy Umultowskiej, osią ulicy Umultowskiej do jej przecięcia z torami kolejowymi, torami kolejowymi w kierunku zachodnim do granicy miasta, dalej północną i zachodnią granicą miasta do jej przecięcia z ulicą Bukowską – punktu wyjścia.
Liczba radnych wybieranych w okręgu: 5

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto