Wyjazdowa porażka Zielonych

Bez punktów wracają z Bielska-Białej piłkarze Warty Poznań. Choć do 71. minuty prowadzili z Podbeskidziem 1:0, to jednak mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Od samego początku miejscowi uzyskali ogromna przewagę, a mecz w większości toczył się na połowie Warty. Na szczęście tego dnia poznańska defensywa spisywała się bez zarzutu. Zieloni chcieli przeczekać ataki gospodarzy i uderzyć, gdy nadarzy się okazja. I taki moment nadszedł w 43. minucie spotkania, gdy Tomasz Magdziarz skierował piłkę do bramki Łukasza Merdy.

Po przerwie gospodarze rzucili się do ataków i w końcu dopięli swego. Krzysztof Zaremba w 71. minucie spotkania wyrównał stan zawodów, a już dwie minuty później wyprowadził Podbeskidzie na prowadzenie. Obie bramki napastnik gospodarzy zdobył głową.

W końcówce Warta mogła nawet wyrównać, ale piłka po strzale Tomasza Bekasa o centymetry minęła bramkę Merdy. Mecz zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia i trzeba przyznać, że w pełni zasłużonym.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:1 (0:1)

Bramki: 43. Magdziarz, 71., 73. Zaremba

Żółte kartki: Zaremba, Hirsz (Podbeskidzie).

Sędziował: Marek Karkut

Widzów: 2000.

Podbeskidzie: Merda - Cienciała, Szmatiuk, Hirsz, Górkiewicz, Świerblewski (67. Pater), Gorszkow (46. Żmudziński), Kołodziej (59. Chrapek), Maślorz, Matus

Warta: Szmatuła - Ignasiński, Marcinkiewicz, Magdziarz, Iwanicki (76. Klatt), Lewandowski (66. Piskuła), Truszczyński, Otuszewski, Bekas, Ekwueme, Pawlak (56. Wan).