MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zagrali na wiele nut

Bogdan LEWICKI
Aneta, Natalia, Michał, Marcin, Łukasz, Maciej i Przemek z Gimnazjum nr 2 kwestowali w Luboniu.
Aneta, Natalia, Michał, Marcin, Łukasz, Maciej i Przemek z Gimnazjum nr 2 kwestowali w Luboniu.
W tym roku w Lusowie do kwestarzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyli się średniowieczni rycerze. Motywem przewodnim i jedną z największych atrakcji lusowskiej orkiestry była bowiem Drużyna Wojów ...

W tym roku w Lusowie do kwestarzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyli się średniowieczni rycerze. Motywem przewodnim i jedną z największych atrakcji lusowskiej orkiestry była bowiem Drużyna Wojów Piastowskich Jantar.

Od południa tuż przed sceną lusowskiej ujeżdżalni KJ Hubertus swoje namioty rozbili piastowscy wojowie.

Średniowieczna osada

Miłośnicy średniowiecza ubrani w historyczne stroje prezentowali życie osady sprzed tysiąca lat. Można było zobaczyć jak wybijano monety, tkano, sposobiono się do walki. Przed płóciennymi namiotami ustawiono rzędy mieczy, hełmów, kolczug, olbrzymie tarcze, topory. Broń wzbudzała szczególne zainteresowania płci męskiej.

Główną atrakcją były pokazy walk, podczas których wojowie walczyli na miecze i topory, wzbudzając aplauz widowni.
Na świeżym powietrzu wojowie rozpalili ognisko, nad którym warzyli strawę.

- To będzie kasza z kiełbasą i warzywami, doprawiona nutą historii - żartowali wojowie, mieszając w kociołku.
Jadło serwowały też panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lusowa. Ubrane w przepiękne stroje ludowe zapraszały na smakowity chleb ze smalcem oraz domowe wypieki.
Na świeżym powietrzu odbywał się także konkurs strzelania z łuku i kuszy. Celność oka można było również sprawdzić, strzelając z ,,nowoczesnego ,,łuku’’, prezentowanego przez zawodników KS Surma POSiR.

- Na licytację oprócz złotego serduszka wystawiamy też m.in. hełm piastowski, dwa ,,górale’’, florety mistrzów świata i... trabanta - wylicza Iza Hałas, współorganizatorka lusowskiej Orkiestry.

Oprawę muzyczną zapewniły RED PINK, Oud Land, An Coisir, Alicja i Jacek Hałasowie. Na scenie pojawili się też: uczniowie SP z Przeźmierowa, ,,Stonoga’’ z Przeźmierowa, Lusowiacy. Po światełku do nieba - odbyła się zabawa z DJ-em. Organizatorami imprezy byli UG Tarnowo Podgórne, KJ Hubertus, Wydawnictwo Reklamowe ,,Chart’’. Patronat medialny: ,,Gazeta Poznańska’’, Radio RMI FM, TVP. Sponsorzy: Pro Logis, Democo, Goldbeck.

Przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry

W tym roku WOŚ zagrała też w gminie Suchy Las. Jej sztab mieścił się w tamtejszym Ośrodku Kultury. Z okazji orkiestry sucholeski sztab uruchomił specjalną stronę internetową: www.suchy-las.prv.pl, gdzie na bieżąco można było śledzić przebieg orkiestry w gminie Suchy Las. Wiele imprez towarzyszących odbywało się także w: Biedrusku, Golęczewie, Chludowie. Wszyscy ściągnęli do Suchego lasu po południu. Przywoziły ich bezpłatne autobusy z napisem ORKIESTRA.

W Luboniu niektórzy kwestarze (razem było ich 199) wyruszyli na ulice już o godz. 7. Po południu spotkali się w swoim sztabie który zorganizowano w Gimnazjum nr 2. Tam czekał na nich olbrzymi tort z dziesięcioma świeczkami. W nagrodę za całodzienny trud kwestowania bawili się też na dyskotece zorganizowanej dla nich w lubońskim sztabie orkiestry.

W Buku wystąpiły m.in: przedszkolaki od ,,Krasnala Hałabały'', uczniowie SP i gimnazjum. Słuchano też Bukowskiej Orkiestry Dętej, zespołu flażoletowego ,,Gipsy Soul'' z Niepruszewa. Wystąpił chór ,,Harmonia'', trio muzyczne ,,Hades'', kapela z Dobieżyna.
W Stęszewie sztab zainstalował się w Domu Kultury. Kwesta rozpoczęła się o godzinie 8 i trwała do godz. 20. Natomiast na rynku - ciągnięto losy loterii fantowej.
Na swarzędzkich ulicach kwestowało 200 wolontariuszy Licytowano złote serduszka, ufundowane przez swarzędzkich złotników, biżuterię ofiarowaną przez sklepy jubilerskie, ogromne torty 3 tomiki poezji Hanny Banaszak z jej autografem. W Dopiewie kwestowało 120 wolontariuszy. Były loterie fantowe i licytacja. Po ,,światełku do nieba'' - bawiono się na dyskotekach. W Murowanej Goślinie WOŚP wsparta została V akcją Krwiodawstwa zorganizowaną przez klub HDK-PCK ,,Gośliniacy'' . W Pobiedziskach WOŚP zaczęła grać o godz. 14. Wystąpiły: ,,WIWATY'', Orkiestra Dęta, Dorota Lutomska i Stanisław Horbik, Halina Benedyk, ,,Hallo Music'', kabaret z Jerzykowa. Po ,,światełku do nieba'' była dyskoteka. W Kostrzynie sztab mieścił się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Na scenie pojawił się: ,,Akces'', ,,Fobos'', ,,Zyga i Marek'', ,,Aliand'', ,,Efekt'', ,,Santana'', Jolka Mizerska i Przemek Dworak, młodzieżowy zespół ,,Promyk'', chór ,,Złota Jesień'' oraz zespół folklorystyczny ,,Siekieracy''. W Puszczykowie imprezy odbywały się w SP nr 1 oraz przed jej budynkiem. Była loteria fantowej, ,,koła fortuny''. Potem w sali gimnastycznej mini playback show, pokaz grupy tanecznej Czerwono-Czarne w repertuarze aerobik funky. Na scenie ujrzeliśmy też karateków. W Mosinie finał WOŚP tradycyjnie organizował Ośrodek Kultury i Sportu oraz ZHP. Po południu w ośrodku zaczęły się koncerty: Orkiestry Dętej ZHP Mosina oraz zespołu ,,Niecierpliwi''. W Rokietnicy datki zbierano m.in. z profilaktycznego lakierowania zębów. Licytowano także pamiątki olimpijskie zapaśnika Władysława Stecyka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto