Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zakłady Cegielskiego mają nowego prezesa. Został nim obecny prezes WZMot

Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Nowa prezeska "Ceglorza" we wrześniu została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.
Nowa prezeska "Ceglorza" we wrześniu została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Adam Jastrzebowski
Nowym prezesem zakładów imienia Hipolita Cegielskiego została Elżbieta Wawrzynkiewicz. Jednocześnie jest ona prezesem poznańskich Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych. Będzie prowadziła obie spółki jednocześnie i już spotkała się z pracownikami Cegielskiego.

Zakłady Cegielskiego z nowym prezesem

Nowa prezeska "Ceglorza", Elżbieta Wawrzynkiewicz, kieruje WZMot-em od 2014 roku. Jak podaje Radio Poznań to za jej kadencji zakłady te zostały znacznie rozwinięte za sprawa kontraktów na serwisowanie czołgów Leopard. Teraz zakłady mają serwisować także amerykańskie Abramsy oraz rozpocząć produkcję polsko-koreańskich czołgów K2PL.

Czytaj więcej:

"Ceglorz" ruszy z produkcją czołgów?

Unia personalna ma związek z objęciem udziałów w Zakładach im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu przez Polską Grupę Zbrojeniową. Już we wrześniu przy ogłoszeniu tego faktu, mówiono, że Spółka będzie współpracować z firmami PGZ i z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi w Poznaniu.

- Pani prezes spotkała się z nami i przekazała informacje o strategiach, przewidzianych dla Zakładów - mówi Eryk Szajbe, przewodniczący komisji międzyzakładowej H.Cegielski - Poznań S.A. - Mówiła, w jakich trzech obszarach powinniśmy wyraźnie zaistnieć: przy produkcji czołgów K2, gdy zostaną podpisane formalności związane z kontraktem ze stroną koreańską, przy produkcji korpusów wozów bojowych i przy produkcji mobilnych mostów składanych dla Wojska Polskiego - budujemy dwa zestawy i mamy nadzieję na kolejne zlecenia.

Załoga "Cegielskiego" z optymizmem przyjęła decyzję z ostatnich dni sierpnia o włączeniu firmy w skład konsorcjum Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jak mówił we wrześniu w czasie konferencji prasowej Eryk Szajbe, "cegielszczacy" wiążą z tym przekształceniem nadzieje na stabilną pracę i wynagrodzenie, na gwarancję zamówień ze strony dużego podmiotu.

- Tak uważamy - mówi dziś Eryk Szajbe. - Wiemy w jakich obszarach firmę trzeba zmienić, pani prezes wie, jakie rozwiązania z zakresu produkcji zbrojeniowej trzeba wprowadzić na nasz grunt, myślę, że przygotowania do nowego profilu produkcji mogą potrwać kilka - kilkanaście miesięcy. Patrzymy zatem optymistycznie, wierząc przy tym, że będą dopięte kwestie związane z dokapitalizowaniem Zakładów. Jednocześnie nie rezygnujemy z produkcji cywilnej - jeszcze przez dwa - trzy lata musimy mieć z niej przychody.

Spółka H.Cegielski - Poznań wszczęła w sierpniu postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu XI kadencji. 14 września poinformowała, że „nastąpiła zmiana właściciela Spółki H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.”, która „wraz ze spółkami zależnymi weszła w skład Grupy PZG. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. stała się większościowym akcjonariuszem HCP, obejmując ponad 90% akcji”. Z kolei Polska Grupa Zbrojeniowa przypomina, że poznańska firma ma aktualne doświadczenia wojskowe: „produkuje elementy konstrukcji wojskowych, tj. pontony i palety transportowe modułów parku pontonowego, mosty składane oraz konstrukcje stalowe stanowiące elementy wozów bojowych”. Włączenie spółki do PGZ związane jest ze „zwiększeniem produkcji zbrojeniowej dla Sił Zbrojnych RP i planowanymi kontraktami dotyczącymi zamówienia czołgów podstawowych K2PL Black Panther oraz komponentów do armatohaubic K9PL Thunder”.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zakłady Cegielskiego mają nowego prezesa. Został nim obecny prezes WZMot - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto