Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdrowie seniora pod kontrolą

Little Lady
Little Lady
Według prognoz demograficznych już w 2020 roku co piąty Polak będzie w wieku poprodukcyjnym. Na szczęście na rynku pojawiają się coraz to nowsze technologie, które sprawiają, że życie seniorów staje się mniej uciążliwe.

Już teraz osoby starsze lub z ograniczoną samodzielnością życiową mogą korzystać z usług Centrum TeleOpieki. Usługa skierowana jest przede wszystkim do seniorów, osób z ograniczoną sprawnością ruchową lub intelektualną, które chcą lub muszą prowadzić samodzielne życie, ale wymagają stałego nadzoru.

Jak działa TeleOpieka?

Na pierwszy rzut oka urządzenie swoim wyglądem przypomina zegarek lub wisiorek. Jego innowacyjność polega jednak na sposobie funkcjonowania. Aby wezwać pomoc nie potrzeba sięgać po telefon komórkowy, który nie zawsze jest pod ręką. Każdemu zresztą zdarza się mieć na telefonie parę nieodebranych połączeń. TeleOpieka gwarantuje odbiór każdego przychodzącego połączenia i jeśli zaistnieje potrzeba, wezwanie odpowiednich służb ratunkowych.

Aby połączyć się z Centrum wystarczy nacisnąć przycisk na urządzeniu. Sygnał przesyłany jest do modemu centralnego zainstalowanego w domu podopiecznego, która automatycznie łączy się z Centrum Alarmowy TeleOpieki. Takie rozwiązanie sprawia, że posiadacz urządzenia może skontaktować się z Centrum praktycznie w dowolnej chwili. Oprócz możliwości „manualnego” połączenia urządzenie posiada funkcję automatycznych powiadomień. Jest to istotne w nagłych sytuacjach, np. gwałtownego spadku tętna, ciśnienia krwi, zaniku funkcji oddechowych czy choćby niepokojącego stężenia CO2 w otoczeniu. Urządzenie aktywuje się automatycznie, przesyłając sygnał do Centrum Alarmowego, gdzie natychmiast podejmowane są odpowiednie procedury.

Zestaw dopasowany do potrzeb

Oprócz pakietu podstawowego, który umożliwia połączenie z Centrum TeleOpieki, istnieje możliwość zainstalowania szeregu innych opcji. Warto tu wspomnieć choćby o możliwość wyposażenia urządzenia w takie funkcje jak czujnik dymu, czujnik zalania pomieszczenia czy też upadku. Oprócz tego na uwagę zasługuje opcja GPS, która pozwala na ustalenie gdzie znajduje się użytkownik w danej chwili. Wydaje się to szczególnie istotne dla osób, które pod swoją opieką mają osobę dotkniętą chorobą Alzheimera bądź demencją.

Brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie!

Mobilny monitoring jest co prawda jeszcze nowością na polskim rynku, jednak z powodzeniem wykorzystywany jest w USA, Niemczech i krajach skandynawskich. Proces starzenia się społeczeństwa w tych krajach jest już mocno zaawansowany. Według badań demograficznych już za 10 lat Polska dołączy do grupy krajów dotkniętych tym zjawiskiem.


od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto