Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zupełnie nowa Kulturalna Gra Miejska

Redakcja
archiwum / Zenon Kubiak
Takiej gry miejskiej jeszcze nie było. Nie dość, że poświęcona będzie poznańskiej kulturze, to już jej pierwszy etap będzie wymagał wyjścia z domu! W sobotę ruszy „Kulturalna Gra”.

- Każdy, kto kiedykolwiek grał albo tylko zetknął się z grami komputerowymi, miał takie odczucie jak ja: fajnie, ale lepiej byłoby w rzeczywistości – opowiada Szymon Dąbrowski, szef zespołu GraMiejska.pl – Próbowaliśmy stworzyć coś takiego, że częściowo gracze grają w Internecie, ale żeby dotrzeć do tego przysłowiowego skarbu, muszą wyjść w przestrzeń miasta.

I to jest nowość. Zazwyczaj pierwszy etap był tylko internetowy i trwał 3-4 dni. W Kulturalnej Grze pierwszy etap trwać będzie aż cztery tygodnie.
- Co tydzień, w sobotę, uruchamiać będziemy jeden z epizodów i aby go pokonać i zdobyć artefakt, który przyda się w etapie ulicznym, gracze będą musieli odwiedzić instytucje kultury i brać czynny udział w życiu kulturalnym – wyjaśnia Dąbrowski.

W Kulturalnej Grze uczestniczą miejskie instytucje kulturalne: Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Archeologiczne, Teatr Animacji, Teatr Polski, Teatr Muzyczny, Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych, Galeria Miejska Arsenał, Centrum Kultury Zamek oraz Wydawnictwo Miejskie Posnania.
- Pierwsza Kulturalna Gra jest traktowana trochę eksperymentalnie, dlatego do udziału w niej zaprosiliśmy tylko miejskie placówki – wyjaśnia Borys Fromberg z Biura Promocji Miasta. – Jeśli ta formuła się sprawdzi i spodoba, to do następnych Kulturalnych Gier zaprosimy wszystkich chętnych.

Pierwszy etap gry zakończy się 30 czerwca i najlepsze zespoły, które go zaliczą, będą miały za zadanie 2 lipca odnaleźć w mieście ukryty skarb.
- Tradycyjnie gramy zespołowo, ponieważ działanie w grupie jest najlepsze w grach miejskich – zapowiada Szymon Dąbrowski. – Przyjmujemy zespoły do pięciu osób, wszyscy logują się na stronie gramiejska.pl i tam otrzymują wszelkie niezbędne do gry informacje.

Fabułę gry organizatorzy trzymają w tajemnicy. Szymon Dąbrowski zdradził tylko, że pierwszy epizod pierwszego etapu nazwany „Gdzie jest klucz?” będzie przypominał początkowe gry platformowe, w których bohater – sterowany joystickiem lub klawiaturą – docierał do komnaty i tam znajdował klucz.
- Ale aby dotrzeć do tego miejsca uczestnicy będą musieli odwiedzić „w realu” miejsca związane z działalnością kulturalną w Poznaniu – dodaje Dąbrowski.

Ale możemy przedstawić Wam opis epizodu zatytułowanego "Konferencja":
Na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego - przed dwoma oknami - znajdziesz trzech mężczyzn. Jeden z nich patrzy w okno znajdujące sie przed nim. Pozostali dwaj spogladają raczej na okna znajdujące się po ich lewej stronie. W bezpośredniej okolicy obu okien (w miejscu, w którego kierunku spogląda dwóch panów) znajdują się 3 liczby oddzielone ukośnikiem. Od środkowej z owych liczb należy odjąć sumę cyfr znajdujących się na metalowej tabliczce przy najwcześniej urodzonym z mężczyzn. W wyniku opisanego działania otrzymamy poszukiwany kod.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto