Przyłącz się do akcji i wygraj tablet Przyłącz się do akcji i wygraj tablet

Przyłącz się do akcji i wygraj tablet (© facebook.com/ekoprezent)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Co zrobić, by uratować planetę? Wystarczy nie używać samochodu, gdy nie jest to konieczne, zbierać deszczówkę i gotować pod przykrywką! Twórcy akcji Ekoprezent przekonują, że ekologia jest łatwa!

Czy wiesz, że na zakupach warto zwracać uwagę na to jak opakowane są produkty, po które sięgamy i wybierać te, które są opakowane w możliwie minimalnym sopniu oraz te, których opakowania łatwo poddać recyklingowi? Opakowania to jedna z głównych kategorii odpadów komunalnych. Niepotrzebnie i nadmiernie opakowane produkty to marnotrawstwo materiałów i energii, często też zwiększone koszty transportu.

"Będę gotować pod przykrywką", "będę stosować programy eko w urządzeniach AGD", "będę wyjmować ładowarki z gniazdka, będę zbierać deszczówkę". To tylko część postanowień jakie można podjąć z twórcami akcji EKOPREZENT.

Można też inaczej. Nie będę: marnować żywności, używać samochodu, gdy nie jest to konieczne, wreszcie nie będę ulegać magii nadmiernej, niepotrzebnej konsumpcji. Oczywiście ciężko jest zastosować się do tej długiej listy postanowień, ale na stronie ekoprezent.pl można wybrać od 1 do 24 ekopostanowień, które odmienią nie tylko nasze życie i pozwolą zawalczyć z nieekologicznymi nawykami.

- Każdy z nas ma wpływ na stan środowiska naturalnego, w którym żyjemy - przekonują inicjatorzy akcji Ekoprezent. - Wiele indywidualnych, pozornie drobnych i nieznaczących wyborów, których codziennie dokonujemy bezpośrednio przekłada się na tempo zmian klimatycznych na naszej planecie.
Na stronie www.ekoprezent.pl można wybrać zobowiązanie, którego realizacji podejmiemy się w ciągu najbliższych miesięcy. Wystarczy zdecydować, co konkretnie zrobimy, by zmniejszyć swój negatywny wpływ środowisko.

W podjęciu decyzji pomogą wyjaśnienia zamieszczone na stronie. Przykład? Szybkowary i garnki do gotowania na parze pozwalają zmniejszyć zużycie energii nawet o 70 proc. w porównaniu ze zwykłym garnkiem - zwłaszcza odkrytym. Użycie pokrywek pozwala zaoszczędzić nawet do 50 proc. energii potrzebnej do gotowania.

Ekopreznet: Polub stronęFacebook i wygraj tablet!

Inny powód do bycia "eko" i zasadzenia drzewa? Jedno drzewo średniej wielkości pochłania ok. 6 kg dwutlenku węgla rocznie, a więc w ciągu 40 lat usuwa z atmosfery ok. 250 kg tego cieplarnianego gazu. Czy trzeba lepszej zachęty, by zabawić się w ogrodnika?

To proste wyjaśnienia uzmysławiają nam, że aby być ekologicznym, nie trzeba wiele wysiłków, wystarczy odrobina dobrej woli, która pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również środowisko.

Ekologia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

to ja (gość)

Sadzić drzewa-pilnie.Firmy powycinały drzewa,ale nic nie zasadzono,Pył ze spalarni zatyka oddech.Garnek pod przykryciem to pestka w porównaniu z kominami kopcącymi dzień i noc.Wszyscy o wszystkim wiedzą-winnych nie ma.