Anita Włodarczyk ze złotem i rekordem świata!

Anita Włodarczyk, zawodniczka AZS AWF Poznań, wróci z berlińskich mistrzostw świata ze złotym medalem oraz rekordem świata w rzucie młotem!

W finale rzutu młotem Anita Włodarczyk rzuciła młotem na odległość 77,96 m w drugiej próbie. Tym samym o 16 cm poprawiła dotychczasowy rekord świata, od 3 lat należący do Rosjanki Tatiany Łysenko.

Po drugiej serii rzutów, z powodu kontuzji nogi, Anita Włodarczyk zmuszona była wycofać się z dalszej rywalizacji. Mimo to rywalki polskiej młociarki nie były w stanie rzucić dalej niż uzyskany przez Włodarczyk rekord świata.

W szóstej próbie niezagrożona przez rywalki i kulejąca Anita Włodarczyk rzuciła jednak młotem - bardziej dla wiwatującej publiczności niż dla uzyskania wyniku.

Anita Włodarczyk ma 24 lata. Urodziła się w Rawiczu, ale od 2005 r. trenuje rzut młotem w AZS AWF Poznań. W zeszłym roku reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, gdzie w finale zajęła szóste miejsce. W 2009 r. po raz pierwszy zdobyła tytuł mistrzyni Polski.

Klasyfikacja końcowa rzutu młotem:

1. Anita Włodarczyk (Polska) - 77,96 m (rekord świata)