Biofarm Basket Poznań - KS Spójnia Stargard Szczeciński 62-68

BBP
Biofarm Basket Poznań - KS Spójnia Stargard Szczeciński 62-68 Biofarm Basket Poznań
Mecz rozegrany przez drużyny Biofarm Basket Poznań i KS Spójnia Stargard Szczeciński od początku nie zachwycał. Bardziej skuteczni okazali się jednak zawodnicy Spójni. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Drużyny się nie popisały. Po 10 minutach gry na tablicy widniał niewysoki wynik 10:12. Później sytuacja się nieco poprawiła i kibice częściej mogli oklaskiwać skuteczne akcje. Cały czas jednak to zespół prowadzony przez Wiktora Grudzińskiego stopniowo zyskiwał prowadzenie.

Spójnia osiągnęła przewagę nad poznańska drużyną. Oscylowała ona w granicach 7-10 punktów. Dopiero w czwartej kwarcie udało się zniwelować straty tracąc do gości tylko 1 punkt. Wtedy jednak długo rozgrywane akcje trafieniami kończyli gracze Spójni.

- Podobnie jak w meczu w Pruszkowie, od zwycięstwa dzieliło nas kilka akcji - Małgorzata Demuth-Kubiak z Fundacja PBG BASKET JUNIOR. - Kluczem do zwycięstwa okazali się obwodowi Spójni, Damian Pieloch (16) i Łukasz Pacocha (24), którzy razem zdobyli niemal 2/3 punktów drużyny trafiając przy tym 7 razy z dystansu - dodaje przedstawicielka drużyny.

Najlepszymi strzelcami Biofarm Basketu Poznań byli Piotr Wieloch i Damian Szymczak, którzy rzucili po 12 oczek.