Czy Kowalski potrafi obsługiwać komputer?

Artykuł sponsorowany
Ostatnie lata pokazują, że rozwój przedsiębiorstw, zwłaszcza mikro i małych, jest ściśle związany z rozwojem technologii informacyjnej i komunikacyjnej (ICT). Dlatego też pracodawcy coraz częściej oczekują od swoich pracowników „Kowalskich” znajomości obsługi podstawowych programów komputerowych.

Nie zawsze jednak oczekiwania te pokrywają się z rzeczywistością. Znajomość podstawowych zagadnień z obsługi komputera (m.in., pakiet Office czy przygotowanie prezentacji multimedialnej) nie jest tak oczywista dla „Kowalskiego”.
Badania kompetencji pokazują, że niski poziom piśmienniczości cyfrowej„Kowalskich” ma bezpośrednio negatywny wpływ na efektywność i wydajność pracy w sektorze mikro i małych firm.

Spowolnienie rozwoju firmy
Brak podstawowych umiejętności informatycznych pracowników powoduje: obniżenie jakości pracy, ograniczenia w kwestii wykonywanych obowiązków, podwyższenie kosztów działalności, gdyż zachodzi konieczność zaangażowania dodatkowych Kowalskich, zmniejszenie korzyści wynikających z marketingu internetowego, a także spowolnienie rozwoju firmy.

Skuteczny sposób

Żeby „Kowalski” mógł się nauczyć sprawnie poruszać w kuluarach piśmienniczości cyfrowej zwykle potrzebuje sporo czasu i pieniędzy na zapewnienie sobie wysokiej jakości szkolenia. Przeważnie nie ma ani jednego ani drugiego. Dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem zarówno dla „Kowalskiego” jaki i jego pracodawcy wydaje się być korzystanie z dostępnych na rynku szkoleniowym przedsięwzięć w postaci kursów i szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Są one gwarantem uzyskania wysokiej jakości organizacyjnej i merytorycznej przy minimalnych bądź zerowych kosztach ze strony uczestnika.

Wśród wielu ofert na rynku szkoleń, na uwagę zasługują te, realizowane przez Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego. Stowarzyszenie posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowych podnoszących i uzupełniających kompetencje zawodowe. Może pochwalić się działaniami na najwyższym poziomie organizacyjnym i merytorycznym szkoleń i usług doradczych w całej Polsce .

Odpowiedzią na zapotrzebowanie w zakresie podniesienia kwalifikacji w zakresie obsługi komputera
jest z pewnością oferowane przez Centrum Rozwoju Społeczno – Ekonomicznego szkolenie komputerowe w ramach projektu „Skuteczny pracownik w cyfrowym świecie” realizowane na terenie województwa wielkopolskiego.

Ów projekt skierowany jest do osób, które nie przekroczyły25 roku życia, z wykształceniem co najwyżej średnim, oddelegowanych na szkolenie przez pracodawców wielkopolskich mikro i małych przedsiębiorstw lub osób samozatrudnionych (branża: finansowa, ubezpieczeniowa, handlowa, spożywcza, turystyczna, transportowa).

Czego można się nauczyć?
Szkolenie obejmuje 64 godziny szkoleniowe podzielone na 7 modułów. Zajęcia będą odbywały się w trybie 8 – godzinnym (dziennie)

1. Podstawy technik informatycznych
2. Użytkowanie komputerów
3. MS Word – przetwarzanie tekstów
4. MS Excel – arkusze kalkulacyjne
5. MS Access – bazy danych
6. Grafika menedżerska i prezentacja
7. Prezentacja oraz usługi w sieciach informatycznych

Istnieje możliwość zdobycia certyfikatu ECCC lub ECDL!

Szkolenia będą odbywać się na terenie całej Wielkopolski, możliwie blisko miejsc zamieszkania uczestników,w grupach średnio 16-osobowych, w dniach i godzinach dostosowanych do preferencji szkolonych osób.
Szkolenia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę trenerską w odpowiednio wyposażonych salach wykładowych i ćwiczeniowych. Uczestnikom zostaną zapewnione: profesjonalne materiały szkoleniowe oraz wyżywienie w dniach szkolenia. Osoby uczestniczące w szkoleniach mają także możliwość zdobycia pożądanych przez pracodawców certyfikatów ECCC i ECDL.

Jak się zapisać?
Rekrutacja na szkolenia prowadzona jest w naborze otwartym przez Biuro Projektu do listopada 2013 r. Zgłoszenia są przyjmowane listownie, pocztą elektroniczną bądź osobiście w Biurze Projektu. Zgłoszenie uczestnika poddawane jest ocenie pod względem spełniania kryteriów formalnych.

Chętni mogą korzystać ze szkoleń już w najbliższym czasie:
Poznań: 2-3 marca, 16-17 marca, 6-7 kwietnia oraz 13-14 kwietnia 2013r.,
Kalisz: : 6-7 kwietnia, 13-14 kwietnia, 20-21 kwietnia oraz 11-12 maja 2013r.,

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Biura Projektu pod numerami telefonu tel./fax: 61 662 84 22 , kom. 604 724 468, lub osobiście w Biurze: Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego, ul. H. Sienkiewicza 22 pok. 110, 60-818 Poznań. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej

www.skutecznypracownik.org.pl
Zdobądź komputerowe prawo jazdy!!!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto