Derby dla poznaniaków! Świetny mecz McLeana

Kapitalna gra Aleksa McLeana sprawiła, że PBG Basket wygrał w derbach Wielkopolski ze Stalą Ostrów 90:79. Dla poznaniaków to już trzecie zwycięstwo z rzędu!

Po wejściu do Areny można było odnieść wrażenie, że mecz jest chyba rozgrywany w Ostrowie. Na mecz do Poznania wybrało się kilkuset kibiców Stali, którzy ubrani w klubowe szaliki i koszulki żywiołowo dopingowali swoją drużynę w meczu przeciwko PBG Basket.

Na trybunach prowadzili kibice gości, ale na parkiecie lekką przewagę uzyskali gospodarze głownie za sprawą skutecznych rzutów Bobby’ego Brannena, który jest już w pełni formy po niedawnej kontuzji. Przyjezdni grali jakby rozkojarzeni i kilka razy fatalnie pudłowali. Podczas jednej z akcji mimo dwóch dobitek nie potrafili z najbliższej odległości umieścić piłki w koszu!

Poznaniacy prowadzili 20:13, ale pod koniec kwarty ostrowianie się obudzili i doprowadzili do stanu 21:17. W ostatniej sekundzie do kosza trafił Wojciech Szawarski, ale sędziowie uznali, że piłka przeleciała przez kosz już po końcowej syrenie.

Druga kwarta to popis Aleksa McLeana, który trafił właściwie z każdej pozycji i w pewnym momencie PBG Basket prowadziło 38:29.
- Okafor szybko złapał faule i wszedł Ratajczak, którego McLean niemiłosiernie ogrywał, stąd nasza taktyka w drugiej kwarcie – przyznawał po meczu Wojciech Szawarski.

Mecz był zacięty od pierwszej do ostatniej minuty.

W trzeciej kwarcie doszło do niecodziennej sytuacji – na parkiecie w drużynie PBG Basket w pewnym momencie przebywało pięciu obcokrajowców i sędziowie przerwali grę, co wybiło z rytmu poznaniaków. Stal to wykorzystała i doprowadziło do remisu 55:55. Tym razem ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Joel Jones, który zdobył w krótkim odstępie czasu aż 7 punktów i gospodarze znów odskoczyli rywalom na odległość 5 „oczek”.

Na 10 minut przed końcem było 70:63 dla PBG Basket, ale końcowy wynik ciągle pozostawał kwestią otwartą. Okazało się jednak, że ostatnie zwycięstwa poznaniaków nie były przypadkiem – zespół naprawdę dojrzał. Poznaniacy z zimną krwią kontrowali ostrowian i pewnie wykorzystywali każdy ich błąd. Na ułamki sekund przed końcową syreną było 88:79, ale Gerlad Brown zdołał jeszcze podwyższyć rezultat o dwa punkty dla drużyny prowadzonej przez Eugeniusza Kijewskiego.

Aż trudno uwierzyć, że na 90 punktów tylko cztery to dorobek Adama Wójcika, który tym razem mocno rozczarował.
- Teraz nareszcie mamy komfortową sytuację kadrową i kiedy jednemu zawodnikowi przytrafi się słabszy dzień tak jak dzisiaj Adamowi, to ma go kto zastąpić – wyjaśniał po meczu trener Kijewski.

Tym razem pierwszoplanową postacią był Alex McLean, który nie tylko zdobył aż 22 punkty, ale zanotował też aż osiem zbiórek!
- Nie czuję się bohaterem, nawet nie słyszałem, że kibice skandowali moje imię. Na zwycięstwo zapracowała cała drużyna – przyznał skromnie bohater wieczoru. – Atmosfera w zespole jest oczywiście zupełnie inna niż jeszcze kilka tygodni temu. Teraz wszyscy wierzymy, że możemy wygrać każdy mecz.

Alex McClean był bez wątpienia najlepszym graczem całego meczu.

Być może mecz ze Stalą był ostatnim występem w barwach PBG Basket Jana Mocnika. Klub, aby zmieścić się w budżecie, musi zrezygnować z jednego zawodnika, chyba, że znajdzie kolejnego sponsora. Trener Kijewski twierdzi, że wolałby nie rezygnować z usług Mocnika, ale decyzja zapadnie prawdopodobnie we wtorek.

PBG Basket Poznań - Atlas Stal Ostrów 90:79
Kwarty: 21:17, 24:21, 25:25, 20:16

Punkty dla PBG Basket Poznań: McLean 22, Davis 15, Brannen 14, Jones 12, Brown 9, Szawarski 8, Bigus 6, Wójcik 4.

Punkty dla Atlas Stal Ostrów: Jovanovic 20, Szubarga 15, Rivera 14, Daniels 13, Okafor 9, Jocovic 6, Ratajczak 2.

Wynik zaskoczył naszych graczy biorących udział w konkursie "Supertyper Koszykarski" - sprawdź wyniki 3. kolejki.

Sylwester w Poznaniu. Sprawdź, gdzie się bawić w sylwestra.