Energa Czarni - PBG Basket 82:76: Przegrali po zaciętej końcówce

PBG Basket Poznań po zaciętej końcówce przegrał z liderem Tauron Basket Ligi Energą Czarnymi Słupsk 76:82.

Po wyjazdowym zwycięstwie w Pucharze Polski, koszykarze PBG Basket Poznań powrócili na ligowe parkiety. W Słupsku czekał na nich niepokonany w lidze, lider tabeli - Energa Czarni Słupsk. Mecz twardej obrony, duża ilość strat, pogoń PBG Basketu za wynikiem, ostatecznie jednak to poznaniacy schodzili z parkietu jako pokonani. Gospodarze okazali się mało gościnni i po ciężkim boju wygrali 82:76.- Trzeba poprawić obronę i skuteczność z gry - mówił jeszcze przed spotkaniem Piotr Dąbrowski, zawodnik PBG Bastket. - Zrobimy wszystko, aby w meczu z Czarnymi zaprezentować się tak jak z Asseco Prokomem.
Słowa wypowiedziane przez gracza poznaniaków miały odzwierciedlenie tylko na początku spotkania. Podopieczni Milii Bogicevicia świetnie bronili, zmuszając do błędów swoich rywali. To dość szybko zaprocentowało i koszykarze z Wielkopolski po pierwszej kwarcie prowadzili z faworytem 25:14.

W drugiej kwarcie gospodarze zmienili styl gry i zaczęli dominować na parkiecie. Nie dosyć, że odrobili całą stratę z pierwszej części, to wyszli na prowadzenie i do szatni schodzili z jednym punktem przewagi. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a Słupszczanie zwiększyli jeszcze przewagę. Głównie dzięki dobrze dysponowanemu Zbigniewowi Białkowi, który w całym meczu zdobył 21 punktów.

W ostatniej kwarcie poznaniacy starali się dojść rywala i prawie się to udało, gdyby nie... Białek. Rzut Polaka w końcówce pozbawił nadziei koszykarzy z Poznania na wywiezienie korzystnego rezultatu. Po nerwowej końcówce, PBG Basket przegrał z liderem tabeli i nadal niepokonanym zespołem ligi - Energą Czarnymi Słupsk 76:82.

W zespole PBG na wyróżnienie zasłużył Jeremy Fears, który w nie co ponad 20 minut rzucił 18 punktów.
Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 82:76