Jest nowy trener, jest wygrana z Kotwicą!

Obiecująco rozpoczął przygodę z drużyną PBG Basket jej nowy trener Dejan Mijatović – poznaniacy wygrali w Kołobrzegu z Kotwicą 70:67, wydzierając zwycięstwo w samej końcówce!

Kotwica to jeden z najsłabszych zespołów ekstraligi, ale dla grającego ostatnio bardzo słabo PBG Basket nie ma w tym sezonie łatwych rywali. Wszyscy byli bardzo ciekawi, jak poznańska drużyna zaprezentuje się pod wodza nowego trenera Dejana Mijatovicia.

Serb nie zaskoczył specjalnie składem pierwszej piątki, w której znaleźli się Zbigniew Białek, Uros Duvnjak, Andrija Cirić, Robert Tomaszek i Wojcich Szawarski.

Od początku spotkania oba zespoły grały z dużym naciskiem na skuteczną obronę, przez co kibice w Kołobrzegu wyjątkowo rzadko mieli okazję oglądać rzuty do kosza. Wystarczy wspomnieć, że 26 punktów w pierwszej kwarcie to... łączny dorobek obu zespołów!

Gospodarze prowadzili po 10 minutach dwoma punktami, a w drugiej kwarcie zdołali tę przewagę powiększyć o kolejne pięć „oczek”, co wskazywało, że poznaniacy znów nie dadzą rady wywalczyć zwycięstwa na wyjeździe.

Po trzeciej remisowej kwarcie wynik brzmiał 53: 46, a czwarta okazała się szaloną pogonią poznaniaków, którzy nie mieli nic do stracenia. PBG Basket systematycznie odrabiał straty, a zdenerwowani gospodarze coraz częściej pudłowali rzuty osobiste.

Na dwie minuty przed końcem meczu było już 65:65, a po chwili James Maye rzutem za trzy wyprowadził poznaniaków na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Kotwica mogła jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale przy stanie 67:68 Brian Freeman nie wykorzystał ani jednego z dwóch rzutów osobistych.

Drugi z nich udanie zebrał Andrija Cirić, który został sfaulowany przez Freemana. Serb swoich rzutów nie zmarnował i przypieczętował zwycięstwo PBG Basket 70:67. Co ciekawe, najwięcej punktów dla poznańskiej drużyny (15) zdobył Białek, który trzykrotnie trafił za trzy punkty.

Zwycięstwo przyniosło na pewno wyraźną ulgę wszystkim sympatykom PBG Basket, ale do dobrej gry poznaniakom jeszcze sporo brakuje.

Kotwica Kołobrzeg – PBG Basket Poznań 67:70
Kwarty: 14:12, 19:14, 20:20, 14:24

Kotwica: Stelmach 16, Wichniarz 16, Harris 13, Bręk 12, Smith 8, Freeman 2, Rduch 0.

PBG Basket: Białek 15, Tomaszek 12, Maye 11, Szawarski 7, Graves 6, Cirić 6, Radke 5, Duvnjak 4, Waczyński 3, Bartosz 1.