Juniorki SKF KS Poznań przegrały z KTPS Konin

SKF
SKF
SKF
Rozegrane w Poznaniu spotkanie miało miało zdecydować o dziesiątym miejscu w końcowej klasyfikacji rozgrywek juniorek. Poznanianki uległy koniniankom 1:3.

Pierwszy set to dobra gra siatkarek SKF. Na boisku bardzo dobrze prezentowała się nieoglądana od dłuższego czasu Karolina Andrzejewska. Dobre rozegranie Julii Arendz, postawa Luizy Kwiatek wsparcie środkowych i libero dało zwycięstwo w pierwszym secie 25:22.

W drugim secie na boisku w miejsce dobrze grającej Andrzejewskiej pojawiła się Szudrowicz. Zmiana ta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Zawodniczki SKF z akcji na akcję grały wyraźnie gorzej. Zaczęły się mnożyć błędy, które ułatwiały rywalkom granie. W drugiej partii boisko opuściła z powodu urazu Kwiatek, a wchodząca w jej miejsce Ngamayama nie była wstanie odwrócić już losów seta. Drugi set zasłużenie dla przyjezdnych 25:15.

W trzecim secie drużyna z Poznania próbowała podejmować walkę, ale rywalki grały bardzo skutecznie i były skoncentrowane. To wystarczyło na pokonanie robiących dziś dużo błędów we własnej grze poznanianek. Trzeci set ponownie dla przyjezdnych tym razem 25:21.

Czwarty set był ostatnim w tym meczu. Zawodniczki z Konina szybko i w prosty sposób ograły nasze siatkarki 25:8 i wygrały czwartego seta, a także cały mecz 3:1. Zwycięstwo KTPS zawdzięcza dobrej grze, ambicji i poświęceniu swoich zawodniczek, które walczyły w każdym secie o wszystkie piłki, czego niestety nie możemy dzisiaj powiedzieć o drużynie SKF, bo zagrała bezbarwne spotkanie.

SKF: Arendz (k), Żyłka, Kwiatek, Halczak, Andrzejewska, Ogrodowczyk, Głąbicka (l), Ngamayama, Szudrowicz, Majchrzak.