Klęska pod Wawelem

LIC
Grzegorz Rasiak w Krakowie nie miał praktycznie okazji do zdobycia bramki. Fot. B. Tajl
Groclin zagrał bez dziewięciu zawodników z podstawowego składu i nic dziwnego, że wyprawa pod Wawel zakończyła się klęską. Groclin w meczu 1/8 finału Pucharu Polski przegrał z Wisłą 0:5 i odpadł z rozgrywek.

W zespole gości z powodu żółtych kartek nie mogli wystąpić Artur Januszewski, Łukasz Gorszkow i Sebastian Mila. Pozostali gracze bądź siedzieli na ławce, bądź w ogóle zabrakło ich w protokole. Ten mecz potraktowaliśmy szkoleniowo. Obrona grała w całkowicie zmienionym ustawieniu. Koncentrujemy się głównie na rozgrywkach ligowych - tłumaczył Bogusław Kaczmarek, trener Groclinu.
Losy środowego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Krakowianie zdobyli wyraźną przewagę w polu i po ośmiu minutach prowadzili 1:0. Maciej Żurawski, po dwójkowej akcji z Grzegorzem Paterem, z 12 metrów precyzyjnie strzelił obok słupka do siatki. Cztery minuty później znów Żurawski popisał się umiejętnościami strzeleckimi. Z 25 metrów z rzutu wolnego precyzyjnie posłał piłkę do siatki nad murem gości. Rezerwowy bramkarz Sebastian Przyrowski był tak zaskoczony, że nawet nie interweniował.

Goście próbowali kontratakować, jednak rzadko przedostawali się w pobliże bramki Huguesa. Najbliższy zdobycia gola dla Groclinu był Dmitrij Koszakow. W 20 minucie strzelił z 6 metrów, ale bramkarz Wisły wybił piłkę na rzut rożny. Wisła mogła wygrać wyżej. W 65 minucie Mauro Cantoro nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, a dobitka Marcina Baszczyńskiego trafiła w słupek. Także Groclin mógł zdobyć gola. W 85 minucie Dariusz Jackiewicz strzelił do bramki opuszczonej przez Angelo Huguesa, ale piłkę w ostatniej chwili wybił głową Maciej Stolarczyk.
Wisła w ćwierćfinale zagra za zwycięzcą pary Lech Poznań - Ceramika Opoczno.

1/8 finału Pucharu Polski

Wisła Kraków - Groclin Dyskobolia Grodzisk 5:0 (3:0)

Bramki: Maciej Żurawski - 2 (8, 12-wolny), Marcin Kuźba (35), Maciej Stolarczyk (51-głową), Paweł Brożek (88).

Wisła: Hugues - Baszczyński, Głowacki (71. Nawotczyński), Jop, Stolarczyk - Pater, Cantoro, Strąk, Piotr Brożek - Kuźba (65. Szymkowiak), Żurawski (46. Paweł Brożek).

Groclin: Przyrowski - Janeczek, Łukaszewski, Bereszyński (49. Camara) - Zając, Kozioł, Jackiewicz, Sikora, Kozłowski - Koszakow, Rasiak (62. Piechniak).

Żółte kartki: Arkadiusz Głowacki i Marcin Baszczyński (Wisła). Sędziował: Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów: 3 000. Awans do ćwierćfinału Wisły Kraków.