Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komplet widzów na Męskim Graniu

Redakcja
M.in. Muniek, Lao Cheo, Lech Janerka czy Wojciech Waglewski ...
M.in. Muniek, Lao Cheo, Lech Janerka czy Wojciech Waglewski ... Anna Liminowicz
M.in. Muniek, Lao Che, Lech Janerka i Wojciech Waglewski wystąpią w sobotę w Starej Gazowni. Biletów nie ma już od kilku tygodni!

Męskie Granie pod dyrekcją Wojciecha Waglewskiego wyruszyło w trasę już po raz drugi. W tym roku Poznań jest ostatnim miastem, w którym wystąpią znakomici polscy artyści.

W sobotę w Starej Gazowni usłyszymy jednak nie tylko koncerty na żywo. Muzyka wraz z oprawą wizualną składają się na niezwykłe wydarzenie artystyczne, którym nie pogardzi nawet najbardziej wybredny krytyk. Scenografię tegorocznego Męskiego Grania zaprojektował Jarek Koziara.

Niestety, biletów na poznańskie koncerty już nie ma.
- Wejściówki rozeszły się już kilka tygodni temu - wyjaśnia Urszula Kukulska-Onopa, rzecznik prasowy Męskiego Grania. - W Starej Gazowni pojawi się trzy tysiące osób.

Męskie Granie rozpocznie się w Starej Gazowni w sobotę, 27 sierpnia, o godz. 17.

Zobaczcie, kogo będą mogli posłuchać szczęśliwcy, którym udało się nabyć bilety:

DJ Eprom + Emade

DJ Eprom, a właściwie Michał Baj, zaczynał od żmudnej, samodzielnej nauki na wątpliwej jakości sprzęcie, dzieląc swój czas między pracę w kopalni Borynia w rodzinnym Jastrzębiu, a rozwijanie pasji, jaką od zawsze była dla niego muzyka. Ciężka praca w połączeniu z talentem zaowocowały stworzeniem niepowtarzalnego stylu i doskonałą techniką turnrtablismu.
Współpracował m.in. z Q-Bertem i X-Manem, Tonny Vegasem, Unkutem, Rafikiem. Ma na swoim koncie również dwa autorskie projekty EP: Emo - Funky Emotions i Commodore The Data Wars.

Snowman

Zadebiutowali w 2008 roku albumem zatytułowanym "Lazy". Płyta została entuzjastycznie przyjęta i od razu usytuowała zespół wśród czołowych polskich wykonawców muzyki alternatywnej. Grupa została nominowana w kategorii "Debiut roku" do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 przyznawanej przez radiową Trójkę. Snowman to szerokie horyzonty muzyczne - post rock, jazz i elektronika, które układają się w ciepłą brzmieniowo melodię, a jednocześnie delikatnie transową piosenkę.

Transistors

Grupa powstała z inicjatywy Tymona Tymańskiego w lipcu 2002 r. Główny trzon zespołu tworzą Tymon Tymański (głos, gitara), Marcin Gałązka (głos, gitara), Arkadiusz Kraśniewski (gitara basowa), Filip Gałązka (instrumenty perkusyjne, głos). Zespół gra głównie muzykę rockową, ale chętnie sięga również do inspiracji jazzem i muzyką alternatywną.
Ich muzykę wyróżnia przede wszystkim silny gitarowy charakter utworów. Do tej pory grupa wydała trzy krążki.

Muniek

Przychodzi taki czas, że każdy facet musi stanąć przed wyborem: kryzys wieku średniego albo druga młodość. Zygmunt Staszczyk wybrał to drugie i postanowił jeszcze raz zadebiutować. Tym razem solo. Zebrał mocną ekipę, na czele z doskonale znanym wszystkim fanom T.Love gitarzystą i kompozytorem Jankiem Benedekiem i nagrał album zatytułowany po prostu "Muniek".
Nie wymyślił się na tę okazję od nowa, jest taki, jakim znamy go z T.Love, tylko być może bardziej dojrzały. Mniej cyniczny, z większą wyrozumiałością traktujący bohaterów swoich tekstów.

Lao Che

W roku 1999, muzycy zespołu Koli, wiedzeni zamiłowaniem do grania na żywo, powołali do życia zespół Lao Che. Pierwszym konceptualny album grupy ukazał się w 2001 roku. "Gusła" oddają atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów.
Druga płyta "Powstanie Warszawskie" (2005) odzwierciedla 10 obrazów najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń. Trzeci album "Gospel" częściowo odchodzi od schematu koncept albumu, ukazując radość z dźwięku, radość z rytmu, radość z brzmienia. W roku 2010 zespół wydał swoją czwartą płytę "Prąd Stały / Prąd Zmienny" tym razem naprawdę bez konceptu.

Leszek Możdżer

Światowej klasy pianista i jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Swoją porywającą grą zachwyca słuchaczy na całym świecie, zarówno podczas solowych występów, jak i w ramach dużych muzycznych projektów. Dotychczas wziął udział w nagraniu ponad 100 albumów z muzykami jazzowymi, popowymi, a także artystami z kręgu muzyki filmowej i hip-hopu.
Pracował m.in. z Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Preisnerem, Janem A. P. Kaczmarkiem.

Fisz Emade Tworzywo, gościnnie Adam Pierończyk i Dj Eprom

Bartosz Waglewski, znany szerokiej publiczności jako Fisz, rozpoczął swoją przygodę z muzyką od słuchania punkowych kapel. O wiele ważniejszy dla jego twórczości okazał się jednak hip-hop. Pod pseudonimem Fisz zadebiutował w roku 2000 płytą "Polepione dźwięki", która zdaniem krytyków na zawsze zmieniła polską scenę hip-hopową.
Bartek Waglewski chętnie bierze udział w projektach innych artystów. Chętnie eksperymentuje. Często zmienia warsztat i instrumentarium. Nieprzerwanie koncertuje.

Lech Janerka, gościnnie Krzysztof Popek

Pochodzący z Wrocławia muzyk od początku miał opinię niepokornego, oryginalnego i niezwykle szczerego artysty rockowego. Na polskiej scenie pojawił się pod koniec lat 70. wraz z zespołem Klaus Mitffoch, jako kompozytor, basista, autor tekstów, a zarazem wokalista o charakterystycznym, niepokojącym tembrze głosu.
Debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Klaus Mitffoch" do dziś zgodnie uznawana jest przez wielu za jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

Waglewski + Wilczyński

Artystyczne wędrowanie to w przypadku Waglewskiego sformułowanie jak najbardziej trafne, bo on nigdy nie zatrzymuje się w swoich muzycznych poczynaniach. Celem jego muzycznej podróży zawsze było i jest odkrywanie i poznawanie, a w konsekwencji tworzenie nowych, zaskakujących projektów, niezmiennie naznaczonych niepowtarzalnym charakterem artysty. 
Ponad 30 płyt, które nagrał lub wspierał, występując na nich gościnnie. 25 lat działalności zespołu Voo Voo. Kolekcja 13 gitar, z których każda ma swoją wyjątkową historię.

Voo Voo + Titus

Voo Voo gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz.




od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto