Lech Poznań wygrał z Honką Espoo 3:1 (1:1)

SZKI
Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Honką Espoo 3:1 (1:1) w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Mecz rewanżowy odbędzie się za za tydzień na Bułgarskiej.

Do przerwy wynik meczu był remisowy 1:1. Lech Poznań w drugiej połowie narzucił szybsze tempo gry i pewnie wygrał 3:1.

Lech Poznań kontra Honka Espoo - pierwsza połowa

Lech Poznań grał na sztucznej murawie w Vancie. Pierwsza bramka wpadła po świetnym rozegraniu piłki przez Szymona Drewniaka. Potem z lewej strony kapitalnie dośrodkował Łukasz Teodorczyk. Vojo Ubiparip nabiegał na długi słupek i z najbliższej odległości strzelił bramkę główką. Lech Poznań prowadził 1:0.

Niestety, chwilę później Manuel Arboleda popełnił błąd - za krótko wybił piłkę. Ta spadła wprost pod nogi Jussiego Vasary, który umieścił futbolówkę w naszej bramce. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Lech Poznań kontra Honka Espoo - druga połowa

Lech Poznań w drugiej połowie meczu zdobył dwie bramki. Już pierwsza ofensywna akcja Kolejorza po przerwie zakończyła się bramką. Na prawej stronie świetnie zagrali Mateusz Możdżeń i Drewniak. Ten drugi sprytnie podał do Łukasza Teodorczyka. Po małym zamieszaniu napastnik Kolejorza zachował zimną krew i z bliska pokonał Waltera Viitalę.

Wynik meczu ustalił kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego "Kamyk". Marcin Kamiński przymierzył po ziemi z prawie 30 metrów. Piłka leciała dość długo i wpadła do bramki tuż przy słupku. Lech Poznań ma więc znakomitą zaliczkę przed rewanżem.