MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lekarze dyżurowali w urzędzie

Redakcja
Pokoje miejskich urzędników zamienione w gabinety lekarskie. Na korytarzach tłumy pacjentek. W niedzielę w Urzędzie Miasta Poznania zorganizowano Babskie Miasteczko.

To już druga tego typu akcja. Z zeszłorocznej możliwości bezpłatnych badań skorzystały setki poznanianek. Podobnie było i tym razem. Kolejki w Urzędzie Miasta, to widok na co dzień niespotykany. Jednak nie tym razem, bowiem w niedzielę w większości pokojów dyżurowali lekarze i przed każdym ustawiały się kolejki pacjentek chcących skorzystać z  wyjątkowej okazji - darmowego przebadania się i możliwości konsultacji z wieloma specjalistami w jednym miejscu.

A oferta, jaką przygotował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej była naprawdę bogata. Porad udzielali m.in. dietetycy, urolodzy, psychiatrzy, reumatolodzy, laryngolodzy, chirurdzy naczyniowi, diabetolodzy, endokrynolodzy i okuliści.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym na fantomie  pokazywano jak badać swoje piersi, aby w porę wykryć guza. A wśród pań powyżej 35 roku życia dużą popularnością cieszyła się też możliwość wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w specjalnie do tego przygotowanym autobusie, który stanął przed urzędem.

- Widać, że panie mają świadomość robienia tego typu badań, bowiem najczęściej pytają właśnie o dostęp do profilaktycznych badań mammograficznych - mówi Agnieszka Jankowska z biura prasowego Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Poza tym wiele osób pyta o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach.

Panie informowane były też o nowości, która została wprowadzona przez WOW NFZ w lutym. Jest to Zdrowotny Informator Pacjenta (ZIP), który po zarejestrowaniu się w systemie umożliwia m.in. dostęp do informacji o wykonanych świadczeniach i zakupionych lekach.
- System jest na biężąco aktualizowany, do tej pory zarejestrowało się w nim 1700 osób - dodaje Agnieszka Jankowska.

Panie mogły ponadto skorzystać z możliwości nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Porad udzielali ratownicy zrzeszeni w Automobilklubie Wielkopolskim. To stanowisko cieszyło się niestety nieco mniejszym zainteresowaniem.
- Osoby starsze boją się udzielać pierwszej pomocy - przyznaje Przemysław Piotrowski z Automobiklubu. - Radzą się przeważnie kobiety młodsze. Najczęściej pytają, co robić w przypadku zachłyśnięcia.

Wiele pań przybyło na plac Kolegiacki wspólnie z mężami. Z tej okazji skorzystali lekarze, którzy gorąco zachęcali także panów do badań... piersi swoich żon.
- W końcu macie możliwość częstego ich dotykania, dlaczego więc przy okazji nie zrobić czegoś pożytecznego - śmiali się.

Na wszystkie kobiety wychodzące z Urzędu Miasta czekała też miła niespodzianka - tulipan wręczany przez strażników miejskich.

Aby zobaczyć więcej zdjęć, kliknij w miniaturki pod artykułem.


Barak Kultury - Metamorfozy: Gra pozorów 10 marca, Maska 17 marca, Sztuka ciała 24 marca
od 7 lat
Wideo

Materiał partnera zewnętrznego NBP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto