Liga Europy: Żetysu Tałdykorgan - Lech Poznań

RED
Lech Poznań - Żetysu Tałdykorgan. Zdjęcie z pierwszego meczu drużyn na Bułgarskiej Grzegorz Dembiński
Dziś poznańska Lokomotywa rozegrała mecz rewanżowy z kazachskim Żetysu Tałdykorgan w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Mecz został przedłużony o 3 minuty.

Boisko opuścił Ivan Djurdjević, a na murawę wszedł Aleksander Tonew. Zmiany nastąpiły też w drużynie gospodarzy.: Aydar Kumisbekov zmienił Olzhasa Spanova, a Zakhar Korobov - . Danijara Mukanowa.

Po wznowieniu gry, Kazachowie atakują. Druga połowa jest jednak bardziej wyrównana. Gra się nieco uspokoiła.

Sędzia przerwał grę. W polu karnym leży obrońca Żetysu, Sinisa Dobrasinovic.

Nie najlepiej też z piłką poradzili sobie Kamiński i Wołąkiewicz. Piłka z długiego wybicia wylądowała głowie Siergieja Skorycha, który strzelił prosto w Kotorowskiego.

Serb Ubiparip,operujący w polu karnym przeciwnika, ponownie nie wykorzystał szanse na zdobycie bramki.

Lechici zmarnowali szansę. W piłkę z dośrodkowania nie trafił Ubiparip, a nadbiegający Ślusarski - bramkę.

Danilo Belić ukarany został żółtą kartką po tym, jak strzelił już po gwizdku sędziego.

Na boisku zdają się dominować piłkarze Kazachstanu. Pod bramką Lecha co chwilę niebezpieczne sytuacje. Kotorowski robi, co może. Na szczęście kazachscy piłkarze nie trafiają w światło bramki.

Po wznowieniu meczu gospodarze wznowili ataki na bramkę Kotorowskiego. Piłka wybita z rzutu rożnego przeleciała tuż obok słupka poznańskiej drużyny.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Sierikżan Mużykow wyrównuje na 1:1. Zasłonięty Kotorowski nie miał szans, żeby obronić strzał Kazacha.

Pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu na stadionie w Tałdykorganie zarobił Ivan Djurdjević, kiedy chciał powstrzymać kazachski kontratak.

W 13 minucie Bartosz Ślusarski posyła piłkę w światło bramki kazachskiego golkipera. Lech wygrywa na wyjeździe 0:1.

W meczu rewanżowym z składzie Kolejorza zabraknie Łukasza Trałki, Sergeia Krivetsa i Aleksandara Toneva. Od pierwszej minuty zagrają Rafał Murawski, Ivan Djurdjević i Vojo Ubiparip.