MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Marsz Milczenia przejdzie ulicami Poznania

Redakcja
vivekchugh / sxc.hu
- Niech milczenie będzie krzykiem do ludzkich sumień i poczucia obowiązku urzędników – apelują organizatorzy Marszu Milczenia, który w poniedziałek, 28 marca, przejdzie do parku Sołackiego. To tam w niedzielę znaleziono zwłoki 28-letniej kobiety.

- Historia Poznania od co najmniej dwudziestu lat nie zna tak bestialskiej, dokonanej ze szczególnym okrucieństwem zbrodni – mówi Aleksandra Sołtysiak ze Stowarzyszenia Kobiet Konsola. – Nie dyskutujemy o motywach jakimi kierował się sprawca, ani też o szczegółach śledztwa. Jest to sprawa powołanych do tego przez państwo organów ścigania.


Marsz Milczenia
plac Kolegiacki - park Sołacki
poniedziałek, 28 marca 2011, godz. 18.00


Organizatorzy Marszu Milczenia twierdzą, że zbrodnia dokonana na 28-latce, której nadpalone zwłoki w niedzielę znaleziono w parku Sołacki, to pośrednio efekt organizowanej przez władze miasta pomocy socjalnej.

- Działania te zawsze bardziej chronią sprawców przemocy i osoby opuszczające zakłady karne – przyznaje Katarzyna Gajewska z Konsoli. – Prawdziwej pomocy natomiast pozbawione są kobiety i dzieci będące ofiarami przemocy. Znamiennym przykładem polityki władz miasta jest pomysł budowy tzw. kontenerów socjalnych. Doprowadzi to do utworzenia w cywilizowanym kraju będącym członkiem Unii Europejskiej getta biedy, przemocy wobec kobiet i dzieci i wykluczenia społecznego.

Organizatorki Marszu Milczenia dowodzą, że do zbrodni w pośredni sposób przyczyniły się władze państwowe i samorządowe przez swoją bezczynność. Mówią, że wszystko zaczyna się od „mowy nienawiści” – takiej, jaką można zaobserwować w czasie Marszu Równości. Przyzwolenie władz miejskich i służb porządkowych na bezkarne wznoszenie okrzyków typu „Jak złapiemy to połamiemy”, „Pedały do gazu”, „Zrobimy z wami co Hitler z Żydami” jest milczącą akceptacją przemocy. A ta – zdaniem członkin Konsoli – zwłaszcza gdy jest skierowana wobec kobiet i dzieci oraz ochrona dla sprawców zamiast dla ofiar :jest chorobą toczącą polskie społeczeństwo” – piszą w wydanym w środę oświadczeniu.

- Pozorne incydenty, na które nie zareagowano z odpowiednią stanowczością zawsze powodowały tragedie – wyjaśnia Aleksandra Sołtysiak. - Bezprecedensowo okrutna śmierć 28-letniej poznanianki w pośredni oczywiście sposób oskarża organy władzy państwowej i władze samorządowe, których obowiązkiem jest zapewnienie każdemu obywatelowi należnych mu praw, bezpieczeństwa oraz warunków do godnego życia. Oskarżenie płynie również pod adresem organizacji religijnych, których niektórzy członkowie jakże często zapominają o tym, że są powołani  w sposób szczególny do budowania harmonii między ludźmi i stawania zawsze po stronie człowieka.

od 7 lat
Wideo

Wyniki pierwszej tury wyborów we Francji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto