MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Murowana Goślina: Śpiący rycerze - w plenerze [ZDJĘCIA]

RD
W 2013 r. na Starym Probostwie można było oglądać widowisko, którego akcja toczyła się w okresie konfederacji barskiej
W 2013 r. na Starym Probostwie można było oglądać widowisko, którego akcja toczyła się w okresie konfederacji barskiej Waldemar Wylegalski
Murowana Goślina: Śpiący rycerze - w plenerze. W Murowanej Goślinie będą diabły, czarownice, a nawet napowietrzny jeździec. Właśnie zaczęły się próby do widowiska plenerowego. Pierwsze spotkanie twórców już się odbyło. Zobaczcie zdjęcia.

Murowana Goślina - wydarzenia, ciekawostki i jeszcze więcej - zobacz!

Na liście osób zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu jest 160 nazwisk. Scenariusz widowiska "Śpiący rycerze królowej Jadwigi" napisał Jacek Kowalski. Przedstawienie dotyczy początków Murowanej Gośliny.

- W tym roku mija 625 lat od pojawienia się pierwszej wzmianki o Murowanej Goślinie - mówi Arleta Włodarczak, dyrektor MGOK w Murowanej Goślinie. I podkreśla, że przygotowując widowisko aktorzy przez długi czas będą poruszać się w plenerze. Dopiero na kilka dni przed premierą rozpocznie się łączenie dźwięków, obrazów i scenografii.

- Nie planujemy typowej sceny. Odgłosy będą wydobywały się z różnych miejsc - zaznacza Marcin Matuszewski, reżyser. Jak mówią organizatorzy spektaklu, chcą stworzyć - wzorem francuskiego Parku Kultury w Puy Du Fou - coś niepowtarzalnego. A to dlatego, że w obecnych czasach jest szczególna potrzeba pokazywania pozytywnych emocji, a nie tylko sensacji i przemocy.

- W roku 2009 jeden z najstarszych uczestników widowiska powiedział, że kiedy po pokazie stał przed publicznością, czuł jak po policzkach popłynęły mu łzy wzruszenia. Celem tego działania jest stworzenie wspólnoty ludzi życzliwych - dodaje Matuszewski.

Wolontariusze będą uczyli się sami wykonywać kostiumy, poznawać zachowanie koni. Przekonają się jak pracują specjaliści od nagłośnienia i oświetlenia. To etap przygotowań do realizacji spektaklu na 1050. rocznicę chrztu Polski.

- Chcemy stworzyć zespół, który podoła przedsięwzięciu w roku 2016 - mówi Roma Dukat z Urzędu Miasta i Gminy.

Widowisko stworzone przez wolontariuszy będzie prezentowane przez pięć letnich wieczorów (18, 19, 20, 25 i 26 lipca) w Murowanej Goślinie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto