Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie chcesz być bezrobotny? Studiuj na AWF-ie!

Justyna Laskowska
Justyna Laskowska
- Małe szanse na bezrobocie są po AWF-ie - tak twierdzą ...
- Małe szanse na bezrobocie są po AWF-ie - tak twierdzą ... Justyna Laskowska
- Małe szanse na bezrobocie są po AWF-ie - tak twierdzą tegoroczni maturzyści, którzy właśnie z tą uczelnią, chcą związać swoją przyszłość.

Wszyscy, którzy chcą swoją przyszłość związać ze sportem, mogli w sobotę podczas drzwi otwartych, zapoznać się z ofertą Akademii Wychowania Fizycznego. O tym, że warto wybrać właśnie tę uczelnię przekonywali pracownicy i studenci AWF–u.

- Studia na AWF–ie są bardzo ciekawe, jeśli chodzi o stronę praktyczną. Wiele zajęć realizowanych jest na różnych obozach letnich i zimowych, co zachęca wielu studentów do wybrania naszej uczelni – wyjaśnia prof. Jacek Lewandowski, dziekan wydziału Wychowania Fizycznego. - Kładziemy przede wszystkim nacisk na to, żeby łączyć teorię z praktyką i nie brakuje nam kandydatów. 

Jednym tchem zalety studiowania na AWF-ie wymieniali też studenci.
- AWF to inna uczelnia niż wszystkie. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, bo oferta jest naprawdę bardzo zróżnicowana – wyjaśnia Asia Bajerlein, studentka I roku Wydziału Turystyki i Rekreacji. - Po wychowaniu fizycznym można pracować w szkole, ale można zostać też menedżerem sportowym, bo jest u nas też taka specjalność. W biurach podróży można pracować po turystyce i rekreacji, można też być przewodnikiem, albo pilotem wycieczek. Teraz jest też bardzo duże zapotrzebowanie na fizjoterapeutów.

O tych możliwościach zawodowych doskonale wiedzą tegoroczni maturzyści, którzy przyszli na drzwi otwarte, żeby zweryfikować wiedzę z folderów w praktyce.

- Uprawiam karate, ale nie tylko z tego powodu zmierzam studiować na AWF-ie, chcę też pomagać ludziom – mówi Jan, który w tym roku zdaje maturę. – Myślę, że po fizjoterapii będę miał taką możliwość, może otworzę własny gabinet. W ogóle słyszałem, że są małe szanse na bezrobocie po AWF-ie i na to liczę.

Studia na AWF-ie wybierają też osoby, dla których sport jest jedną z ważniejszych rzeczy w życiu i nie wyobrażają sobie, że mogłyby robić coś innego. 
- Chcę związać swoją przyszłość z tym, co najbardziej lubię robić, czyli ze sportem – mówi Ewelina Januszko. – Uprawiam lekkoatletykę i liczę na to, że AWF pozwoli mi dokształcić moje możliwości w jeszcze wyższym stopniu.

Podczas drzwi otwartych tegoroczni maturzyści mogli podziwiać pokazy taneczne i akrobatyczne studentów AWF-u, zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi na studia i zobaczyć, jak będą wyglądały testy sprawnościowe.

- Jeżeli chodzi o pływanie, to trzeba dowolną techniką przepłynąć dystans 50 metrów bez zatrzymania. Można za to maksymalnie otrzymać 15 punktów, które będą dodawane do punktów ze świadectwa – mówi Karolina Łopatecka, studentka sportu i wychowania fizycznego. – Testy sprawności fizycznej obejmują natomiast ocenę: szybkości, siły i wydolności. Trzeba będzie wbiegać po schodkach, podnosić ciężar leżąc na ławeczce i przebiec jak najszybciej 10 metrów.

Rekrutacja na AWF odbywa się internetowo. Rejestracji na studia I stopnia można dokonywać od 1 kwietnia do 15 czerwca, a egzaminy wstępne odbędą się na przełomie czerwca i lipca.


Dni Kariery 2011
22 marca, godz. 9-16
gmach główny Uniwersytetu Ekonomicznego


od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto