PBG Basket – Trefl Sopot 56:89: Znowu klęska poznaniaków

PBG Basket Poznań, Micić
PBG Basket Poznań, Micić archiwum/eM
Koszykarze PBG Basket ponownie trafili na rywala, z którym nie byli w stanie nawiązać walki. W meczu z Treflem już do przerwy przegrywali 29:55.

Po passie trzech zwycięstw z rzędu poznańscy koszykarze przegrali z Anwilem Włocławek. W środę znów przyszło im rywalizować z zespołem z raczej górnej połowy tabeli. Pierwsza kwarta dawała jednak jeszcze spore nadzieje – goście wygrali ją zaledwie dwoma punktami. Niestety, kolejne 10 minut już właściwie rozstrzygnęło losy meczu. Trefl zdobył w ich przeciągu 33 punkty, PBG Basket zaledwie 9.

Nie do zatrzymania dla podopiecznych Miliji Bogicevicia okazał się John Turek, który trafiał właściwie z każdej pozycji, a do tego regularnie zbierał piłki pod tablicami.

W drużynie gospodarzy nie zawodził tylko Damian Kulig, którego bardzo słabym zmiennikiem okazał się w środę Aleksander Lichodzijewski (w całym meczu zdobył tylko 2 punkty).

Ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką poznaniaków 56:89. Poza Kuligiem (21 pkt.) więcej „oczek” niż 10 zdobył jedynie Djordje Micić (11 pkt.).

Teraz PBG Basket czeka kolejny bardzo trudny wyjazd – do Słupska na mecz z Czarnymi.

PBG Basket Poznań - Trefl Sopot 56:89

Kwarty: 20:22, 9:33, 16:21, 11:13

PBG Basket: Kulig 21, Micić 11, Sulowski 7, Parzeński 6, Comagić 5, Smorawiński 4, Lichodzijewski 2, Szydłowski 0, Filarowski 0, Nowak 0.

Trefl: Turek 26, Koszarek 14, Horne 12, Wiśniewski 11 , Burgess 8, Waczyński 7, Cummings 5, Stefański 3, Szymkiewicz 2, Fraś 1.