PBG Basket wzięli odwet na Anwilu!

Poznańscy koszykarze dość niespodziewanie wygrali z Anwilem w drugim meczu turnieju Kasztelan Basketball Cup odbywającego się we Włocławku. Poznaniacy wygrali 82:69, rewanżując się za porażkę z włocławianami sprzed tygodnia.

Obie drużyny spotkały się przed tygodniem w Poznaniu podczas memoriału im. Jacka Ponickiego. Wtedy górą byli włocławianie, którzy wygrali 86:81. Okazja do rewanżu pojawiła się bardzo szybko – oba zespoły spotkały się we Włocławku podczas turnieju Kasztelan Basketball Cup.

Początek meczu zdecydowanie należał do Anwilu, który prowadził nawet 8 punktami. Poznaniakom udało się jednak do końca pierwszej kwarty zmniejszyć stratę do zaledwie trzech „oczek”.

Druga odsłona pierwszej połowy to prawdziwy koncert poznańskich zawodników, którzy dominowali właściwie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Duża w tym zasługa niesamowicie skutecznego Andrii Ciricia, którzy w ciągu pierwszych 20 minut zdobył aż 21 punktów! W efekcie do przerwy PBG Basket prowadził 10 punktami.

Były obawy, czy przypadkiem poznaniacy podobnie jak w kilku poprzednich meczach nie zmarnują wysokiego prowadzenia, ale nic takiego nie nastąpiło. W trzeciej kwarcie rywale odrobili tylko 1 punkt, a w czwartej znów lepsi byli podopieczni Eugeniusz Kijewskiego.

Ostatecznie PBG Basket wygrał z Anwilem 82:69. W ekipie z Poznania zadebiutował Peter Cipriano, który w ciągu 21 minut gry zdobył 6 punktów i zanotował 6 zbiórek.

PBG Basket Poznań – Anwil Włocławek 82:69

Kwarty: 22:25, 24:11, 17:18, 19:15.

PBG Basket: Ćirić 30, Białek 18, Kljajević 13, Waczyński 10, Cipriano 4, Duvnjak 3, Radke 2, Szawarski 2.

Anwil: Szubarga 18, Dunn 15, Jovanović 13, Pluta 11, Trimboli 8, Sullivan 2, Green 2, Barycz 0, Glabas 0.

W drugim dzisiejszym meczu Turów Zgorzelec pokonał Trefl Sopot 78:67. Z sopocianami poznaniacy zmierzą się w niedzielę o 15.45.

W sobotę turniej uświetnił także krótki mecz trenerów, w którym drużyna złożona z reprezentantów Anwilu i PBG Basket zwyciężyła przedstawicieli Polpharmy, Turowa i Trefla 18:16. Przy stanie 16:16 decydujące o zwycięstwie punkty zdobył dyrektor sportowy PBG Basket, Bartłomiej Tomaszewski.

Czytaj relację z pierwszego meczu PBG Basket w turnieju:
Adam Wójcik nawrzucał PBG Basket

Turniej Kasztelan Basketball Cup koszykarze PBG Basket Poznań rozpoczęli od porażki z Turowem Zgorzelec 70:86. 19 punktów dla rywali zdobył Adam Wójcik, który w ubiegłym sezonie grał w Poznaniu.