Piłkarska trzecia liga: Mgła przerwała niedzielny mecz w Środzie Wielkopolskiej

MAC
NaszeMiasto
Zaplanowany na niedzielę mecz 13. kolejki grupy drugiej piłkarskiej trzeciej ligi Polonia Środa Wielkopolska - Notecianka Pakść został przerwany w 37. minucie przy stanie 0:0 z powodu gęstej mgły, która ograniczała widoczność do zaledwie kilkunastu metrów.

Kilka minut trwały wprawdzie pertraktacje w sprawie wznowienia meczu, ale mgła uniemożliwiała grę i po kwadransie arbiter Kamil Waskowski był zmuszony przedwcześnie zakończyć spotkanie. Nowy termin nie jest jeszcze znany.

Hitem 13. kolejki był bez wątpienia mecz na szczycie, w którym prowadząca w tabeli Ostrovia Ostrów Wielkopolski zmierzyła się z wiceliderem rozgrywek, Sokołem Kleczew. Ostrowianie, po dwóch kolejnych porażkach, zatrzymali serię niepowodzeń wygrywając 1:0, dzięki czemu umocnili się w fotelu lidera. Kleczewianom nie powiódł się atak na pierwszą pozycję, którą dawało im wyłącznie zwycięstwo w Ostrowie.

- Nie ukrywam, że po ostatnich niepowodzeniach, zwłaszcza po przegranej 0:5 w Pakości, moi podopieczni czuli się trochę rozbici. Dlatego najważniejszym zadaniem w dniach poprzedzających spotkanie z Sokołem było odbudowanie morale zespołu, przypomnienie tego wszystkiego nad czym pracowaliśmy i co wcześniej przynosiło efekty. Najwięcej uwagi poświęciliśmy defensywie oraz poprawie komunikacji między formacjami. Najwyraźniej ta praca poskutkowała, bo zagraliśmy już zdecydowanie lepiej, moim zdaniem odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo. Na jakość gry drużyny pozytywnie wpłynął też powrót do składu kilku zawodników - stwierdził trener Ostrovii Marek Nowicki.

Jedyna bramka padła w 72. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony wprowadzonego dwie minuty wcześniej na murawę Michała Giecza, skutecznym strzałem głową popisał się Tomasz Kempiński. Ten sam zawodnik później trafił jeszcze piłką w poprzeczkę, gospodarze nie wykorzystali również sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła.

Kleczewianie próbowali zagrażać bramce Ostrovii posyłając "długie piłki" w kierunku rosłych napastników, lecz defensywa gospodarzy nie dała się zaskoczyć. Najbliższy zdobycia bramki dla Sokoła był w 55. minucie Jakub Antosik, ale dobrze interweniował golkiper Ostrovii Dominik Sadowski.

Bardzo cenne trzy punkty zdobył beniaminek Luboński KS Fogo, pokonując na własnym stadionie Górnika Konin 2:0. Obie bramki strzelił kapitan zespołu z Lubonia Łukasz Kubiak (76, 82), zwłaszcza w pierwszym przypadku wykorzystując błąd stoperów rywali. Koninianie przynajmniej przez godzinę prezentowali się w Luboniu bardzo przyzwoicie, ale ponieśli dziewiątą porażkę w sezonie, nadal zamykają tabelę i ich sytuacja staje się coraz trudniejsza. Gospodarze jeszcze dwukrotnie posyłali piłkę do bramki Górnika, ale ze spalonego. Po strzale Jonasza Jeżewskiego piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką bramki koninian. Goście dwukrotnie poważniej zagrozili bramce beniaminka.

W innym spotkaniu bardzo ważnym dla układu dolnej części tabeli GKS Dopiewo zremisował u siebie z Piastem Kobylin 2:2. Podział punktów nie satysfakcjonuje w pełni żadnej z drużyn. Na trzecią pozycję awansowała Polonia 1912 Astromal Leszno, która na wyjeździe pokonała Unię Solec Kujawski. Drugiej porażki z rzędu doznała Unia Swarzędz, przegrywając w Mogilnie z Pogonią 0:2.

W derbach okręgu pilskiego Nielba Wągrowiec raczej niespodziewanie, po wyrównanym meczu, przegrała przed własną widownią z Lubuszaninem Trzcianka 1:2. Do przerwy prowadzili nielbiści, ale piłkarze z Trzcianki wyrównali już dwie minuty po zmianie stron z rzutu karnego, którego pewnym wykonawcą był Mikołaj Wicberger, a pięć minut przed końcem zwycięstwo podopiecznym Andrzeja Ostańskiego zapewnił Marcin Urbański. Dodajmy, że gol dla Nielby padł w dość kuriozalnych okolicznościach. Sędzia podyktował dla wągrowiczan rzut wolny, a gdy nie zgadzający się z jego decyzją piłkarze z Trzcianki próbowali protestować, Dawid Jasiński posłał piłkę do pustej bramki (gra nie musiała być wznowiona na gwizdek).

W środę zostaną rozegrane dwa spotkania zaległe 11. kolejki. GKS Dopiewo o godzinie 15 podejmować będzie Wdę Świecie, zaś Unia Solec Kujawski zmierzy się u siebie z Notecianką (15.30).

13. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Sokół Kleczew 1:0 (0:0). Bramka:
Tomasz Kempiński (72).

Luboński KS Fogo - Górnik Konin 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Łukasz Kubiak (76), 2:0 Kubiak (82).
Nielba Wągrowiec - SAPA Lubuszanin Trzcianka 1:2 (1:0). Bramki:
1:0 Dawid Jasiński (24), 1:1 Mikołaj Wicberger (47. karny), 1:2 Marcin Urbański (85).

GKS Dopiewo - Piast Kobylin 2:2 (2:1). Bramki: 0:1 Łukasz Glapiak (3), 1:1 Jacek Kopaniarz (17), 2:1 Kopaniarz (28), 2:2 Artur Krawczyk (79).

Pogoń Mogilno - Unia Swarzędz 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Szal (20), 2:0 Szal (29).

Wda Świecie - Cuiavia Inowrocław 4:1 (2:0). Bramki; 1:0 Łukasz Subkowski (29), 2:0 Łukasz Wenerski (40), 3:0 Patryk Urbański (64), 4:0 Maciej Kot (65), 4:1 Dawid Janicki (89).

Unia Solec Kujawski - Polonia 1912 Astromal Leszno 1:2 (0:1). Bramki:
0:1 Bogumił Ceglarek (32), 1:1 Szymon Raczyński (51. karny), 1:2 Ihor Wons (61. karny).

Mecz Polonia Środa Wielkopolska - Notecianka Pakość został przerwany w 37. minucie z powodu mgły.