Polska zremisowała 2:2 z Koreą. Lewandowski i Błaszczykowski trafili do siatki

SZKI
Reprezentacja Polski zremisowała z Koreą Płd. 2:2 (1:0) w towarzyskim starciu w Seulu. Gole dla biało-czerwonych zdobył duet Borussii Dortmund: Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski.

W 29. minucie bramkę dla Polski strzelił Robert Lewandowski. Najpierw golkipera Korei próbował pokonać Jakub Błaszczykowski. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała na głowie byłego lechity.

Niestety, w drugiej połowie to rywale byli stroną dominującą. Wyrównał Park Ju-Young w 66. min po błędzie naszych obrońców.

Ten sam zawodnik dziesięć minut później wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Park wyszedł sam na sam z Łukaszem Fabiańskim i płaskim strzałem nie dał mu szans.

Polacy otrząsnęli się w końcówce. W 88. min. do remisu doprowadził Błaszczykowski. Nasz kapitan najpierw zablokował próbę wybicia Cho Byung-Kuka, a potem popędził na bramkę rywali i pokonał Sung-Ryong Junga.

Na boisku w Seulu zobaczyliśmy dwóch lechitów. Całe spotkanie zagrał Grzegorz Wojtkowiak. W ostatniej minucie meczu Rafała Murawskiego zmienił Tomasz Jodłowiec. Trzeci z lechitów Hubert Wołąkiewicz nie wystąpił w ogóle.

Korea Płd. - Polska 2:2 (0:1)