Puchar Polski dla siatkarek Farmutilu

Rozegrany w Poznaniu turniej finałowy o Puchar Polski siatkarek ENEA CUP zakończył się zwycięstwem drużyny Farmutilu. Poznański AZS AWF odpadł już w pierwszej rundzie.

Poznanianki w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w hali AWF przy Drodze Dębińskiej zmierzyły się z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała. Po pierwszym minimalnie przegranym secie 23:25 w kolejnych zdecydowanie górą były zawodniczki Aluprofu, które wygrały pewnie 3:0.

W półfinale podopieczne Wiktora Kreboka trafiły na Winiary Kalisz, a drugą parę stworzyły ekipy Farmutilu Piła i Muszynianki Muszyna. Do wielkiego finału dotarły oba wielkopolskie kluby, gdzie po trzysetowym pojedynku lepsza okazała się drużyna z Piły. Nie był to jednak jednostronny pojedynek. W pierwszym secie kaliszanki prowadziły nawet 19:12, ale wtedy aż 5 punktów zdobyły pilanki, które do remisu doprowadziły w samej końcówce (23:23), zdobywając następnie dwa decydujące punkty.

Drugi set był już bardziej wyrównany, choć przez większą jego część prowadziła nieznacznie drużyna Winiar. I tym razem końcówka należała do Farmutilu, który ponownie wygrał do 23.

To podłamało nieco kaliszanki, które w trzecim secie dość szybko pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Podopieczne Jerzego Matlaka w pełni wykorzystały słabość przeciwniczek i zwycięstwem 25:17 przypieczętowały zdobycie Pucharu Polski.

Najlepszą zawodniczką finału wybrano Agnieszkę Kosmatkę z Farmutilu, która w decydującym meczu zdobyła 16 punktów.