Rataje z awansem

SKF
SKF
Siatkarze Rataje-ZSO4 wywalczyli awans do półfinałów rozgrywek juniorów grupy CB.

Niedzielny turniej ćwierćfinałowy, w którym udział wzięły KPS "Progress" Września UKS, "Rataje-ZSO 4" Poznań oraz Kaniasiatka Gostyń komentuje trener Rataj Zbigniew Woźniak:

Turniej nie stał na wysokim poziomie. Wygraliśmy oba mecze po 3:1 lecz zespół Rataj nie zachwycił. W obu meczach przez cały kontrolowaliśmy sytuacje ale zbyt duża ilość błędów własnych doprowadziła do straty po jednym secie w każdym meczu. Mieliśmy okazję przećwiczyć nowe warianty rozegrania i okazało się że czeka nas jeszcze dużo pracy. Mecz z Kaniąsiatką o pierwsze miejsce w grupie stał momentami na niezłym poziomie. Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando zawodników z Poznania. W drugim secie Gostyń odrzucił Poznań od siatki i wygrał.

Trzecia partia mogła zadowolić kibiców, gdzie przez cały set trwała zacięta walka punkt za punkt. W końcówce Rataje zachowały więcej zimnej krwi i wygrały na przewagi 29:27. W czwartym secie Rataje wzmocniły zagrywkę, zagrały rzetelnie co spowodowało że gra Gostynia załamała się i Poznań wygrał pewnie do 18 i cały mecz 3:1. Podsumowując wywalczyliśmy awans do półfinału Mistrzostw Wielkopolski Juniorów z I miejsca ale gra
nie mogła nikogo zachwycić. Turniej pokazał,że ta młoda drużyna ma momenty gry które mogą zadowolić najwybredniejszych koneserów siatkówki ale są również takie momenty które można określić jako "kaleczenie
siatkówki".

Półfinały które odbędą się 9 stycznia 2011 roku będą dwa. W pierwszym spotkają się trzej zeszłoroczni medaliści Mistrzostw Wielkopolski i uczestnicy Mistrzostw Polski UKS "Rataje-ZSO4 Poznań, Colman Kalisz i
MUKS "Joker-Rodło" Piła I. W drugim półfinale wystąpią UKS Kaniasiatka Gostyń MUKS "Joker-Rodło" Piła II oraz UKS "Piątka" Turek. O miejscu rozegrania półfinałów poinformujemy w późniejszym terminie.