Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rura, która łączy - będą malować na Dolnej Wildzie [FOTO]

Kamil Babacz
"Rura która łączy" na Wildzie
"Rura która łączy" na Wildzie Materiały organizatorów
Mieszkańcy Wildy i animatorzy kultury chcą odnowić rurę ciepłowniczą biegnąca nad ulicą Dolna Wilda i w parku im. Jana Pawła II. Nie tylko po to, by poprawić jej estetykę, ale także by uczynić z niej nowy symbol dzielnicy.

Projekt „Rura, która łączy” jest drugą odsłoną projektu Urban Design Wilda realizowanego przez Fundację SPOT. Do odnowienia brudnej i zardzewiałej rury ciepłowniczej przebiegającej przez Dolną Wildę, fundacja zaprosiła mieszkańców - animatorzy chcą nie tylko przemalować rurę, ale także potraktować projekt jako okazję do wspólnego myślenia i działania. Inaczej, jak mówią, nawet odnowiona rura pozostawałby czymś martwym i obcym dla mieszkańców.

Polecamy też:Schody na Wildzie czekają na malowanie

- Chcemy, żeby mieszkańcy Wildy myśleli o niej ciepło, a może nawet byli z niej dumni i pokazywali znajomym - by wyrażała wildeckie wartości, stanowiła dokument wspólnego działania sąsiadów i żeby choć trochę ożywiała okolicę - mówią o swoim pomyśle organizatorzy akcji.

Projekt traktujemy jako okazję do wspólnego myślenia, bycia razem i sąsiedzkiego działania w przestrzeni Wildy - przekonują animatorzy

Zorganizowali więc słowną zabawę społeczną, dzięki której powstały teksty, które zostaną umieszczone na rurze. Każde słowo, które znajdzie się na rurze, dodała inna osoba, a zdania, które w ten sposób powstały mają wyrażać emocjonalny związek mieszkańców z Wildą.

- Na rurze pojawi się napis, który mówi coś ważnego o Wildzie, czym ona jest, a może także czym miałaby być. W ten sposób nawiążemy do tradycji rozmaitych haseł propagandowych wieszanych na rurze w czasach komunizmu i jednocześnie postaramy się ją przekroczyć. Tym razem bowiem hasła nie będą narzucone przez kogoś innego, ale ich autorami będą Mieszkańcy Wildy.

W zabawę zaangażowali się i ci bardziej znani mieszkańcy Wildy, jak przewodniczący rady osiedla, proboszcz, konserwator, ale też bardziej anonimowi - kramarki z rynku, szewc, introligator, a nawet sprzedawcy z Bema.

Uroczysta prezentacja odnowionej rury oraz tablicy informacyjnej odbędzie się 7 września w samo południe. Organizatorzy zapowiadają, że szykują na tę okazję szereg atrakcji.

Pomysłodawcą, organizatorem projekty "Rura, która łączy" i koordynatorem całej akcji jest Fundacja SPOT. we współpracy ze Stowarzyszeniem Ulepsz Poznań i studiem graficznym Zupagrafika. Partnerami akcji są Rada Osiedla Wilda oraz Dalka SA.


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto