Siarka – PBG Basket 76:90: Poznaniacy znów wygrywają w Pucharze Polski

O niebo lepiej niż w lidze, koszykarze PBG Basket radzą sobie w Pucharze Polski. W drugim meczu fazy grupowej zanotowali drugie zwycięstwo.

Formalnie była to 3. kolejka, ale drugi mecz fazy grupowej, ponieważ poprzednie spotkanie Pucharu Polski z Treflem Sopot zostało przełożone na 17 stycznia.

Choć Siarka Tarnobrzeg to beniaminek ekstraligi, który spisuje się raczej słabo, to i tak wynik meczu trudno było przewidzieć. PBG Basket bowiem również w rozgrywkach ligowych głównie zawodzi.

Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 24:19, co pokazywało, że poznaniakom o zwycięstwo w Tarnobrzegu będzie bardzo trudno. Drugie 10 minut to jednak koncertowa gra podopiecznych Miliji Bogicevicia, która przyniosła nie tylko odrobienie strat, ale pozwoliła nawet na objęcie prowadzenia 49:36.

W trzeciej kwarcie poznaniacy powiększyli przewagę o kolejne 6 „oczek”, a to pozwoliło im na spokojne „doholowanie” prowadzenia do ostatniej syreny w tym spotkaniu.

PBG Basket wygrał 90:76, a aż 26 punktów zdobył Eddie Miller. Była to już druga wygrana w fazie grupowej Pucharu Polski, która przybliża zespół do awansu do ćwierćfinału. Poznaniacy mają do rozegrania jeszcze mecze z Treflem Sopot oraz Kotwicą Kołobrzeg.

Siarka Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań 76:90

Kwarty: 24:19, 12:30, 19:25, 21:16

Siarka: Wall 24, Deloach 12, Krupa 12, Pringle 11, Miszczuk 9, Juniak 3, Taylor 3, Truscott 2, Pisarczyk 0.

PBG Basket: Miller 26, Stelmach 14, Tica 11, Kulig 11, Surmacz 7, Dąbrowski 7, Hawkins 7, Ochońko 7.