Turów za mocny na PBG Basket

Na tarczy wracają ze Zgorzelca koszykarze PBG Basket. Faworyzowany Turów kontrolował całe spotkanie i pokonał poznańską drużynę 76:62.

Faworytem tego meczu byli oczywiście gospodarze, ale poznańscy kibice mieli w pamięci ubiegłoroczne niespodziewane zwycięstwo w Zgorzelcu PBG Basket. Dodatkowo nadziei dodawała bardzo waleczna postawa zespołu w trzech pierwszych kolejkach obecnego sezonu.

Niestety, okazało się, że ambicja to za mało na doświadczoną ekipę Turowa. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili tylko czterema punktami, ale w drugiej zdeklasowali poznaniaków i do przerwy prowadzili już 42:31.

Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego nie dawali za wygraną - w trzeciej kwarcie udało im się odrobić jedno "oczko" straty, ale to ciągle było za mało. Ostatecznie mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Turowa 76:62.

Najskuteczniejsi w ekipie PB G Basket okazali się doświadczeni Zbigniew Białek (15 punktów) i Wojciech Szawarski (14 punktów). Podobnie jak w meczu z Anwilem Włocławek poniżej oczekiwań zaprezentował się Adam Waczyński. Młody zawodnik przebywał na parkiecie ponad 13 minut i zdobył w tym czasie 4 punkty.

W następnej kolejce drużynę PBG Basket czeka kolejne trudne starcie - do Poznania przyjeżdża mistrz Polski - Asseco Prokom Gdynia.

PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 76:62

Kwarty: 22:19, 20:12, 15;16, 19:15