Warta już testuje i wygrywa sparing

Choć runda jesienna już się zakończyła, Warta Poznań już myśli o wiośnie i rozgrywa sparingi, w których testuje nowych piłkarzy. W środę Zieloni pokonali Polonię Słubice 2:1.

Następny mecz ligowy Warta rozegra dopiero na początku marca. W wildeckim klubie na razie jednak nie ma mowy o przedwczesnej przerwie świątecznej. Klub już teraz organizuje sparingi, w których sprawdza piłkarzy przymierzanych do gry w Warcie w rundzie wiosennej.

Pierwszy taki "casting" odbył się w środę na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Gdańskiej. Rywalem Zielonych była drugoligowa Polonia Słubice.

Skład Warty roił się od nowych zawodników - tych, którzy szukają sobie nowego pracodawcy oraz wychowanków poznańskiego klubu. Spośród bardziej doświadczonych piłkarzy w pierwszej jedenastce znaleźli się jedynie Sebastian przybyszewski, Tomasz Bekas i Paweł Iwanicki.

Tak ustawiony zespół w pierwszej połowie nie zdołał ani razu pokonać bramkarza rywali. Dopiero na początku drugiej połowy padł pierwszy gol. Paweł Iwanicki wykorzystał rzut karny i Warta prowadziła 1:0.

Na siedem minut przed końcem dość niespodziewanie Polonia wyrównała, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Trosko.

Zwycięstwo dla Zielonych uratował strzałem w ostatniej minucie Adrian Laskowski - jeden z wychowanków Warty.

Warta Poznań - Polonia Słubice 2:1 (0:0)

Bramki:
48. Iwanicki (z rzutu karnego),  90. Laskowski 83. Trosko

Warta (skład w I połowie): Muszka - Busz, Przybyszewski, Zyskowski, Smuniewski - Bekas, Kwiatkowski - Świergiel, Iwanicki, Kopaniarz - Mazurek.

Warta (skład w II połowie): Muszka - Busz, Zyskowski, Kwiatkowski, Smuniewski - Laskowski, Gułajski - Okolie, Iwanicki (70. Świergiel), Pawlak - Jerszyński.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.