Warta – Kolejarz 4:0: Koncertowa gra Zielonych!

zwycięstwo Warty, Wojciech Trochim
zwycięstwo Warty, Wojciech Trochim archiwum/Roger
Ostatnie niepowodzenia piłkarze Warty powetowali sobie rozgromieniem Kolejarza Stróże, któremu strzelili aż cztery bramki.

Warta w tym sezonie gra piłkę miłą dla oka, ale ma problemy z wygrywaniem. W efekcie Zieloni spadli na aż 13. miejsce w tabeli. Sytuację miało zmienić starcie z Kolejarzem Stróże.

Od pierwszych minut poznaniacy przejęli inicjatywę, ale fatalnie pudłowali. Wreszcie w 24. minucie po wrzutce w pole karne Wojciecha Trochima Bartłomiej Pawłowski z bliska wepchnął futbolówkę do siatki. Już minutę później Pawłowski mógł podwyższyć na 2:0, ale Konrad Forenc zdołał odbić piłkę.

Później na chwilę inicjatywę przejęli goście, ale nie potrafili wypracować sobie żadnej szczególnie groźnej okazji do zdobycia gola. Najbliżej doprowadzenia do remisu był w 38. minucie... Grzegorz Bartczak, który omal nie strzelił „samobója”.

W 42. minucie bliski strzelenia drugiego gola dla gospodarzy był Rafał Kosznik. Po świetnym wyłożeniu piłki przez Daniela Ciach obrońca Warty uderzył z woleja, ale nie trafił w bramkę.

Druga połowa także rozpoczęła się od ataków Warty. W 52. minucie Forenc z największym trudem obronił strzał głową Bartczaka. Trzy minuty później wreszcie padła bramka i to jaka! Trochim huknął z 25 metrów, nie dając żadnych szans na obronę bramkarzowi Kolejarza.

Nie minęły trzy minuty, a już było 3:0. Forenc obronił najpierw strzał Trochima, ale przy dobitce Łukasza Grzeszczyka nie miał już nic do powiedzenia. Warciarze grali jak natchnieni – w 69. minucie po dośrodkowaniu Bartczaka precyzyjnym strzałem popisał się Pawłowski i było już 4:0.

Wynik już się nie zmienił, chociaż Warta mecz musiała kończyć w „dziesiątkę” – w 86. minucie boisko opuścił kontuzjowany Adrian Bartkowiak, a wcześniej trener Czesław Owczarek wykorzystał komplet zmian.

Warta Poznań – Kolejarz Stróże 4:0 (1:0)

Bramki: 27., 69. Pawłowski, 55. Trochim, 57. Grzeszczyk.

Żółte kartki: Marciniak, Trochim - Arłukowicz.
Sędziował: Piotr Siedlecki (Warszawa).

Warta: Lis - Bartczak, Bartkowiak, Ciach, Kosznik - Marciniak, Trochim (71. Ngamayama), Magdziarz, Grzeszczyk - Pawłowski (79. Trojanowski), Bartoszak (57. Jakóbowski).

Kolejarz: Forenc - Gryźlak, Szufryn, Markowski, Pietrzak (64. Gajtkowski) - Wolański, Stefanik, Arłukowicz (60. Michalik), Giesa - Nitkiewicz, Kowalczyk (35. Pieczara).