Warta strzeliła trzy gole i zremisowała z Jagiellonią

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną piłkarze Warty zremisowali w Grodzisku z występującą w ekstraklasie Jagiellonią Białystok 2:2, choć Zieloni aż trzykrotnie wpisali się na listę strzelców.

Ze względu na obfite opady śniegu w Poznaniu właściwie nie ma ani jednego boiska, które nadawałoby się do rozegrania meczu piłkarskiego. To nie był jednak główny powód, dla którego do sparingu Warty Poznań z Jagiellonią Białystok doszło w Grodzisku Wielkopolskim, po prostu akurat w ośrodku Dyskobolii przebywają na zgrupowaniu piłkarze z Białegostoku.

Trener Warty Marek Czerniawski w pierwszym składzie wystawił obu nowych zawodników w swoim zespole – w obronie zagrał od poczatku Artur Marciniak, a w ataku Szymon Kaźmierowski.

Zdecydowanym faworytem spotkania była oczywiście grająca w ekstraklasie Jaga, ale w 12. minucie wynik meczu otworzył Piotr Reiss. W 34. minucie do siatki trafił Alain Ngamayama, ale pokonał... Łukasza Radlińskiego, czyli zamiast 2:0 było 1:1.

Remis nie utrzymywał się długo, bo już trzy minuty później gola dla Jagiellonii zdobył kamil Grosicki, który potwierdził, że jego niezła forma podczas niedawnego turnieju Remes Cup Ekstra w Arenie nie była przypadkowa.

W drugiej połowie Zieloni zdołali jednak wyrównać – gola w 60. minucie zdobył kapitan Warty, Tomasz Magdziarz. Obaj trenerzy systematycznie dokonywali zmian w swoich zespołach, dając pograć mniej ogranym zawodnikom, co wpłynęło na jakość gry.

W efekcie wynik już się nie zmienił.

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:2)

Bramki: 12. Reiss, 60. Magdziarz – 34. Ngamayama (samobójcza), 37. Grosicki.

Warta: Radliński (46. Miszczuk) – Marciniak (57. Ignasiński, 87. Gułajski) – B. Jankowski – Przybyszewski (60. Wichtowski) – Otuszewski (78. Smuniewski) – Bekas (46. Miklosik) – Ngamayama (71. Laskowski) – Magdziarz (74. Bała) – Reiss(68. Sikora) – Iwanicki (46. Pawlak) - Kaźmierowski (70. Mazurek).

Jagiellonia: Szamotulski (30. Gikiewicz) - Lewczuk, Niewulis, Cionek, Kalinowski - Renusz, Gogol, Bruno, Lato - Grosicki, Jakšić. (II połowa): Gikiewicz (60. Sandomierski) - Norambuena, Skerla, El Mehdi, Klepczarek - Falkowski, Hermes, Gondek, Dołubizna (Pawłowski) - Jezierski, Fidziukiewicz.