Warta – Zagłębie 0:5: Sromotna klęska Zielonych

piłkarze Warty, Otuszewski
piłkarze Warty, Otuszewski archiwum/Roger
Piłkarze Warty w sparingu dostali srogą lekcję futbolu od Zagłębia Lubin.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu. Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę uzyskali piłkarze z Lubina, ale pierwszego gola udało im się zdobyć dopiero w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Jeża piłkę do siatki głową skierował Aleksandyr Tunczew.

Zaledwie trzy minuty później już było 2:0 po uderzeniu Michala Papadopulosa. Asystę przy tym golu zaliczył Szymon Pawłowski, który w ostatniej minucie pierwszej połowy sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Kamil Wilczek, wykończając świetną akcję Damiana Kowalczyka. W 67. minucie czwartą bramkę dla Miedziowych zdobył Maciej Małkowski, popisując się pięknym uderzeniem z woleja po podaniu Wojciecha Trochima, który jeszcze niedawno był zawodnikiem Warty.

Dwie minuty później Małkowski podał do Davida Abwo, który podwyższył na 5:0.

W 81. minucie powinno być 6:0 dla lubinian, kiedy za faul na Abwo sędzia podyktował rzut karny dla Zagłębia, ale Łukasz Radliński obronił strzał Macieja Małkowskiego.

Wynik już się nie zmienił. Warta przegrała z Zagłębiem 0:5.

Warta Poznań - Zagłębie Lubin 0:5 (0:2)

Bramki: 23. Tunczew, 26. Papadopulos, 52. Wilczek, 67. Małkowski, 69. Abwo.

Warta Poznań (I połowa): Lis - Bobrowski, Wichtowski, Bartkowiak, Otuszewski - Ngamayama, Czoska, Trojanowski, Zielonka, Pogonowski - Lewandowski (35.Jurga).

II połowa: Radliński - Bobrowski, Laskowski, Bartkowiak (60 Cieślak), Otuszewski (69. Onsorge) - Tokaj, Czoska (72. Napierała), Pogonowski (55. Michalski), Jurga (80. Czerniejewicz), Trojanowski (60. Konieczny) - Bartoszak.

Zagłębie Lubin (I połowa): Kozioł - Rymaniak, Banaś, Tunczew, Magdziak (32. Costa Nhamoinesu) - Pawłowski, Jeż, Woźniak, Błąd, Élton Lira -Papadopulos.
II połowa: Gliwa - Widanow, Rymaniak, Bílek, Costa Nhamoinesu - Abwo, Wilczek, Hanzel, Trochim, Małkowski - Kowalczyk.

Adrian Cieślak otrzymał od władz Lecha wolną rękę w szukaniu nowego klubu. Być może wiosną zobaczymy go w barwach Warty Poznań.