Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkie remonty budynków poznańskiej policji

Agnieszka Smogulecka
W ubiegłym roku w Poznaniu zakończono już budowę siedziby komendy miejskiej policji przy ulicy Szylinga
W ubiegłym roku w Poznaniu zakończono już budowę siedziby komendy miejskiej policji przy ulicy Szylinga Marek Zakrzewski
Za trzy lata policja będzie miała lepsze warunki pracy. Budynki, które od paru dekad nie były remontowane, zostaną poddane modernizacji.

W kompleksie przy Taborowej i w gmachach przy Kochanowskiego praca wre. W siedzibie komendy wojewódzkiej, która nie była remontowana od 20 lat, wymieniane są okna, później założona zostanie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Prowadzona jest termomodernizacja budynku komisariatu Jeżyce. - To obniży koszty funkcjonowania jednostek, poprawi warunki pracy - tłumaczy K. Jarosz.

W ubiegłym roku zakończono budowę siedziby komendy miejskiej przy ulicy Szylinga. Można tam było przeprowadzić m.in. drogówkę, która zajmowała barak przy ulicy Mansfelda. Dziś po dawnej siedzibie drogówki nie ma śladu - została wyburzona, powstaną tam miejsca parkingowe.

Zobacz także: W Poznaniu wzrosła liczba przestępstw [WIDEO]

Ze względów oszczędnościowych zamknięto też magazyny na Golęcinie (nie trzeba m.in. płacić za oświetlenie, ogrzewanie itp.). Część z umundurowaniem została przeniesiona do kompleksu przy Taborowej. Tam również sporo się dzieje. Wymieniono magistralę wodną, co zmniejszyło opłaty - oszczędności wykorzystywane są na remonty.

Rozebrano też starą kotłownię, która groziła zawaleniem - będą tam parkować mercedesy, które wzmocnią tabor Oddziału Prewencji. Modernizowane są zagrzybiałe toalety i prysznice, z których musieli korzystać policjanci, zmieniane jest oświetlenie terenu. A to tylko początek.

- W tym roku wybudujemy komisariat w Czerwonaku, do połowy przyszłego roku ukończymy komisariat w Komornikach - wymienia K. Jarosz. - Przed nami rozbudowa jednostki w Luboniu. W gminie powstają nowe osiedla, także komisariat powinien być większy. Dobudujemy tam skrzydło budynku. Równocześnie staram się o dofinansowanie przebudowy ośrodka w Kiekrzu.

Zobacz także: 12-latek zranił nożem starszego kolegę

Komendant chce przeprowadzić do Kiekrza wszystkie policyjne zwierzęta i funkcjonariuszy, którzy się nimi zajmują. Powstaną nowe stajnie i parkury dla pododdziału konnego, pomieszczenia dla funkcjonariuszy z tego ogniwa. Przeniesione zostaną tam także wszystkie psy.

W Kiekrzu już są psy wodniaków (komisariat przeniesiono z Rataj z powodu fatalnego stanu dawnej siedziby). W ciągu 2-3 lat mają się tam przeprowadzić czworonogi z pracowni osmologii, zespołu przewodników psów z komendy miejskiej i Oddziału Prewencji. Czy znajdą się na to pieniądze?

Komendant Jarosz jest dobrej myśli. - Nie korzystamy tylko ze środków komendy głównej. W miarę możliwości wykorzystujemy fundusze unijne, ochrony środowiska itd.


Zobacz też: Bitwa z Bolszewikami nad Wartą - film
Wyścigi traktorów w Ruminie - film
Finał konkursu Polska nalewka roku - film

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto