Wygrana Warty w kolejnym sparingu

Piłkarze Warty pokonali 1:0 drugoligową Polonię Słubice w rozegranym dziś na Śródce meczu sparingowym. Jedynego gola zdobył Marcin Klatt.

Podobnie jak w poprzednich meczach trener Bogusław Baniak sprawdził w tym meczu kilku młodych graczy, którzy mają szansę stanowić uzupełnienie kadry pierwszego zespołu. Od pierwszej minuty zagrał m.in. obrońca Maciej Wichtowski, a także Daniel Oneykachi, który cały czas trenuje z Wartą, ale w klubie z Dolnej Wildy cały czas brakuje pieniędzy na ewentualne podpisanie kontraktu z tym zawodnikiem.

Warta była oczywiscie zdecydowanym faworytem tego meczu i już w 9. minucie wynik otworzył Marcin Klatt, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Tomasza Magdziarza. W 32. minucie powinno być 2:0, ale znakomitej okazji nie wykorzystał wspomniany Oneykachi. Pięć minut później ładną indywidualną akcją popisał się Sergio Batata, ale strzelił prostoi w bramkarza Polonii.

Po przerwie spotkanie straciło tempo m.in. wskutek wielu zmian przeprowadzonych przez trenera Baniaka, których oszczędza swoich zawodników także na jutrzejszy sparing z Pelikanem Łowicz. Mecz podobnie jak spotkanie z Polonią odbędzie się na boisku przy ul. Gdyńskiej (Śródka) o godz. 13. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Warta Poznań − Polonia Słubice 1:0 (1:0)

Bramka: 9. Klatt

Skład Warty: Berczyński − Wichtowski (46. Wojciechowski), Ngamayama, Strugarek, Otuszewski (59. Robak) − Bekas, Batata (46. Burkhardt), Magdziarz, Wan (46. Sikora), Oneykachi (65. Pawlak, 80. Mazurek) − Klatt (46. Iwanicki).