Złote medale dla młodych poznańskich pięściarzy

Dwa tytuły Mistrzów Polski – w kategorii 52 kg i 54 kg – przywieźli z XVII Olimpiady Młodzieży w Sokółce zawodnicy KS Boks Poznań – Agnieszka Baran i Dawid Ławicki.

Jako pierwsza tytuł Mistrzyni Polski na rok 2011 w kategorii 52 kg wywalczyła Agnieszka Baran. W finałowym pojedynku pokonała pochodzącą z Bydgoszczy Joannę Szymanderę. Z tą samą zawodniczką spotkała się w finale podczas eliminacji do OOM w Grudziądzu i tam zwyciężyła ją po zaciętym pojedynku 2:1. Tym razem Agnieszka nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce, wygrywając z nią przed czasem w II rundzie (RSC). W półfinale Baran również wygrała przed czasem w I rundzie (PPS), pokonując pięściarkę Startu Grudziądz. Agnieszka Baran zaczyna budzić strach wśród swoich przeciwniczek, więc trzymajmy kciuki za jej dalszy rozwój.

Drugi złoty medal dla KS Boks Poznań wywalczył Dawid Ławicki - kategoria 54 kg. Sukces Dawida cieszy tym bardziej, iż w walce ćwierćfinałowej pokonał zeszłorocznego reprezentanta kraju podczas Mistrzostw Europy 2010, Daniela Adamca. Nasz młody podopieczny nie wystraszył się swojego doświadczonego rywala i pokonał go w pierwszej rundzie przez RSC. Po silnych ciosach na wątrobę sędzia dwukrotnie wyliczył Adamca i zmuszony był przerwać walkę, do tego momentu Ławicki wygrywał pojedynek 5:1.

Walkę półfinałową oraz finałową Dawid wygrał na punkty, pokazując dobre wyszkolenie techniczne. Chwaląc Dawida, na pewno trzeba dodać to, iż jest on młodszym rocznikiem kadeta a jego wszyscy przeciwnicy byli o rok starsi.

Podczas OOM wystąpił również Mateusz Zajchert (75 kg), który w ćwierćfinale przegrał z późniejszym mistrzem.

Zobacz relacje wideo z walk:

Ćwierćfinał 54kg Daniel Adamiec vs Dawid Ławicki Blue RSC R1Półfinał kat. 52 kg. kobiet: Agnieszka Baran - Ewelina Laskowska Red RSC 1

Półfinał kat. 54 kg. Dawid Ławicki - Daniel Błachnio 17:14Walka finałowa kategoria 52 kg: Joanna Szymandera - Agnieszka Baran Blu RSC 2r.

20 walk stoczyli zawodnicy z ośmiu klubów w ramach I Memoriału Bokserskiego im. Bolesława Gajnego, rozegranego w sobotę w Poznaniu.