Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zwiedzanie Poznania z blogerami

Anna Solak
Poznańscy blogerzy w Salonie Posnania
Poznańscy blogerzy w Salonie Posnania A.Solak
Poznańscy blogerzy od dawna mają grono wiernych czytelników. Już niedługo dostępna będzie także „Poznańska turystyka 2.0” - nietypowy przewodnik po mieście, współtworzony przez część z nich. Zwiedzanie Poznania będzie ciekawsze?

Zwiedzanie Poznania z blogerami
Poznańskie kamienice, Poznań znany i nieznany, Poznańskie historie czy Poznań ciekawostki historyczne. To jedne z najpopularniejszych internetowych dzienników dotyczących miasta nad Wartą. Ich autorzy byli m.in. gośćmi panelu dyskusyjnego tegorocznej edycji festiwalu Poznań Wzywa, który miał zachęcić mieszkańców do innego niż dotychczasowe spojrzenia na przestrzeń miejską.

Zwiedzanie Poznania - Spotkanie w Salonie Posnania
Podczas spotkania „Po drugiej stronie… klawiatury” w Salonie Posnania Jacek Jaromirski, autor Poznańskich kamienic tak wyjaśniał sens tego, co robi: - Zwykły poznaniak często nie trafia w miejsca o których piszemy. Staramy się zachęcić go do tego, by wszedł w nieznane dotąd uliczki i zobaczył coś nowego, coś co go urzeknie. Sam Jaromirski jest konserwatorem zabytków i zawodowo zajmuje się ich renowacją i ochroną. Jego blog powstał niecały rok temu.

Mało kto wie, że w 1946 roku na stokach poznańskiej Cytadeli miała miejsce ostatnia publiczna egzekucja w Polsce, że w poznańskiej farze niekiedy straszy, a pierwsza loża masońska miała swoją siedzibę przy ul. Wronieckiej. Maciej Brzeziński piszący Poznańskie historie walczy ze stereotypem nudnej historii. Jego wpisy ukazują miasto na tle wielkich dziejowych wydarzeń, zawsze jednak za pomocą mało znanych ciekawostek. – W tym mieście naprawdę można się zakochać. Urzeka mnie jego odrębność na tle historii innych miast w Polsce – tłumaczy.

Mateusz Janusz jest doktorantem Wydziału Biologii UAM. Od lutego 2012 roku prowadzi blog Poznań znany i nieznany. Jeszcze na studiach zauważył, że ludzie niewiele wiedzą o mieście, niezależnie od tego czy urodzili się w Poznaniu czy nie. – Bywa, że sam jestem zaszokowany tym, co potrafi zadziwić odbiorców – mówi.

Zwiedzanie Poznania - Poznańska Turystyka 2.0
Już niebawem mieszkańcy i turyści będą mogli spojrzeć na miasto w sposób inny, niż dotychczas. Biuro Promocji Miasta postanowiło wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą blogosfera i w czerwcu uruchomiło projekt „Poznańska turystyka 2.0”. Lada dzień wydany zostanie elektroniczny przewodnik, w którym to właśnie piszący w sieci zaproponują odbiorcom sposób zwiedzania miasta.

Przewodnik będzie bezpłatny i możliwy do pobrania w formacie PDF. na stronie miasta oraz na nowym portalu turystycznym www.poznan.travel. – W tej chwili zamykamy projekt. Powinien być udostępniony do pobrania już na początku przyszłego tygodnia – deklaruje Karolina Sondej z BPM.

Skomentuj:

Zwiedzanie Poznania z blogerami

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto