Zastanawialiście się może, gdzie podziało się logo miasta? Pokaźny niebieski napis "POZnań. Miasto know-how", przy którym przyjezdni chętnie sobie robili zdjęcia, zniknął z Placu Wolności.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
A zniknął po to, by pojechać nad Maltę, gdzie się obecnie znajduje. A dokładnie - na środek jeziora, w okolice kompleksu sportowo-rekreacyjnego i stoku narciarskiego znajdującego się nad jeziorem Maltańskim. Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Promocji Poznania, logo najprawdopodobniej zostanie tam już na stałe. Dlaczego akurat tam, a nie na placu?

Cóż, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami logo miało się znajdować na Placu Wolności tylko przez określony czas, wystarczający, by poznaniacy się z nim zapoznali i oswoili. Teraz przyszła pora na przeniesienie go tam, gdzie będzie mogło zostać na stałe. Malta
to właśnie to miejsce.

Jednak nie wszystkim poznaniakom zabranie loga z centrum przypadło do gustu.
- Zdecydowanie wolałam, gdy logo było na Placu Wolności - mówi pani Marta spacerująca z córką nad Maltą. - Bardziej rzucało się w oczy, można było do niego podejść i na przykład zrobić sobie zdjęcie.

Przeczytaj także:

Pieniądze z podatków poszły na reklamę firm!

Okazuje się, że wbrew zapewnieniom, „gwiazdkowej” kampanii miasta nie współfinansują firmy, których logotypy pokazują się w reklamie! W całości zapłaciło za nią miasto z naszych podatków!

Gwiezdna wpadka Poznania

Zapłonęły reflektory i przy wtórze warkotu śmigłowców na placu Wolności tanecznym krokiem pojawili się komandosi. Nie był to film sensacyjny, tylko nowa akcja promocyjna Poznania.

Co ma gwiazdka do Poznania?

Kolory - chłodne i nieprzyjazne, stylistyka - nieciekawa, no i ta gwiazdka - specjaliści od reklamy poproszeni o komentarz do nowej kampanii Poznania roznieśli ją w proch i pył...

Czy logo Poznania jest wzorowane na symbolice SS?
Słynna już niebieska gwiazdka, część logotypu nowej kampanii promocyjnej, do złudzenia przypomina symbol 6 Dywizji Górskiej SS "Nord" - tak piszą nam internauci. Czy rzeczywiście?
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lordofundead

Zgadzam sie z Zenkiem. Zgadzam się z Zenkiem w 100%. Może i pływające logo jest jaką atrakcją, ale tylko w tedy kiedy można je zobaczyć. Poza tym nad Maltą spaceruje się tylko kiedy ma się na to czas, a większość ludzi w tygodniu pracuje na tyle długo, że nie mogą pozwolić sobie na tą formę relaksu. Logo w tym miejscu to nie trafiony pomysł.

Zenon Zabawny

Bez sensu. Z brzegu jest ledwo widoczne, a na pl. Wolności każdy je dobrze widział, w tym turyści, którzy przecież raczej nie wybierają się na spacer nad Maltę. Logo powinno wrócić do centrum.