Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

7 Nadziei Mojego Miasta - kandydaci: Izabela Sadowska

Lilia Łada
Lilia Łada
Szara eminencja poznańskiej kultury. Od 2000 roku aktywnie działa na rzecz krzewienia czytelnictwa. Pracując pod skrzydłami księgarni Kapitałka i Bookarest, zorganizowała ponad 200 spotkań autorskich!

I to nie z byle kim - m.in. z: Adamem Michnikiem, Zygmuntem Baumanem, Jackiem Żakowskim, prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, Olgą Tokarczuk, Tomaszem Raczkiem, Leonem Wiśniewskim, Anną Laszuk, Janem Berdyszakiem, Péterem Esterházy, Kevinem Vennemannem, Martinem Pollackiem, Ewą Wojdyłło, Barbarą Toruńczyk, Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, Andrzejem Romanowskim, Davidem Ostem i wieloma innymi twórcami. Wspólnie z krakowskim Instytutem Książki oragnizowała w Poznaniu festiwal 4 Pory Książki – Pora Literatury, Pora Poezji, Pora Kryminału, Pora Prozy.

Dużą wagę przykłada do wykorzystywania nowych technologii w propagowaniu kultury. Stworzyła wyszukiwarkę książek www.szukajksiazek.pl, a także powołała do życia projekt www.poznanforfree.pl - coczwartkowy newsletter z informacjami o darmowych poznańskich imprezach. Jest członkiem rady nadzorczej Fundacji Bookarest.

W latach 2001 – 2004 pracowała w Centrum Sztuki Dziecka i pomagała w organizowaniu oraz promocji Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Brała udział w komisji selekcyjnej filmów, była sekretarzem jury, redagowała „Przewodnik Repertuarowy” wydawany przez firmę FilmArt i Centrum Sztuki Dziecka.

Obecnie Izabela Sadowska jest współwłaścicielką małej, kulturalnej agencji PR Imbiria (www.imbiria.com), która zajmuje się promowaniem wydarzeń, mających wpływ na wzrost znaczenia kultury jako czynnika stymulującego rozwój społeczno-gospodarczy, organizowaniem kampanii, których celem jest promocja szeroko pojętej kultury. Imbiria pomogła zaistnieć w mediach kinu Orbis-Pictus, zorganizowała koncert Paddiego Milnera w klubie Blue Note, prowadzi orkiestrę barokową Accademia dell'Arcadia, współpracuje z księgarnią i fundacją Bookarest.

Iza, z wykształcenia magister filologii i dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza  (2005) oraz absolwentka podyplomowego studium public relations Uniwersytetu Ekonomicznego, jest amatorką planszowych gier przygodowych (fantasy). Gra na gitarze elektrycznej, pochłania ją świat książek i filmów, a spacery z czworonożnym przyjacielem – Imbirem traktuje jako miły dodatek do codziennych obowiązków.
(opis kandydatki przygotowała Anna Misztak)

1. Co uważasz za największy sukces w swojej dotychczasowej karierze?

Zależy jaką miarę przyłożę do swojego życia zawodowego. Do maja zeszłego roku pracowałam pod skrzydłami różnych marek i przyczyniałam się do ich sukcesów. Zorganizowałam ponad 200 wieczorów literackich pracując w księgarniach Kapitałka i Bookarest, pomagałam w organizowaniu Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Napisałam kilka recenzji filmowych i książkowych, więc takich „największych” sukcesów było kilka. A teraz kolej na własną działalność gospodarczą, osadzoną w świecie kultury, więc Imbiria to mój sukces.

2. Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania, idolem?

Poza moim mężem, to ewentualnie dr Reiner Knizia (niemiecki projektant gier planszowych). Robi w życiu to, co lubi, sprawiając przyjemność milionom osób na całym świecie i zarabia przy tym niemałe pieniądze na realizację... własnych przyjemności.

3. Jakie jest Twoje największe marzenie, najwyższy cel, który sobie stawiasz w swojej karierze?

Obecny cel, który sobie wyznaczyłam, to przede wszystkim rozwinięcie moejj agencji. Chciałabym, aby przyciągnęła ona kreatywne osoby, które lubią „tworzyć" kulturę i potrafią wykorzystywać nowe technologie w jej propagowaniu. Zamierzamy organizować jak najwięcej wydarzeń, które mają wpływ na wzrost znaczenia kultury jako czynnika stymulującego rozwój społeczno-gospodarczy, budować marki klientów poprzez sponsoring kulturalny i wykorzystywać własne doświadczenie do promocji świata kultury. W rezultacie jest tak, że każde zadanie, które wymyślam, czy też realizuję, staje się dla mnie ważnym celem.

4. Czy uważasz, że Poznań jest miastem, w którym rozwijanie swojego talentu i osiąganie sukcesów jest możliwe?

Oczywiście, że tak. Obecnie koncentruję się na autorskim projekcie, który pokazuje jak wiele dzieje się w Poznaniu. Poznanforfree.pl to coczwartkowy newsletter, w którym można znaleźć wszystkie propozycje kulturalne, na które wstęp jest wolny. Od dekady uczestniczę w życiu kulturalnym Poznania, miasto wciąż zmienia się i ewoluuje, ale pozostaje bardzo dobrym gruntem pod osobisty rozwój.

5. Co musiałoby się zmienić w Poznaniu, aby osób o takim talencie jak Twój było więcej?

Pytanie skłania do nieskromnych wywodów, ale uważam, że Poznań oferuje spektrum możliwości i nie brakuje osób aktywnych, które je wykorzystują.

6. Jakie są twoje najbliższe plany?

Przede wszystkim czas rozpocząć piarowe przygotowania do wielkiej parady dudziarzy szkockich Pipefest 2011, która we wrześniu przemaszeruje przez Poznań. Równocześnie będę rozwijała moją agencję, a także projekt www.szukajksiazek.pl, zerknę co słychać w Fundacji Bookarest, na pewno przejdę się na koncert orkiestry Accademia dell'Arcadia, zasiądę w uroczej sali kina Orbis-Pictus i zagram z przyjaciółmi w "Eufrat i Tygrys".


Dowiedz się więcej o plebiscycie 7 Nadziei Mojego Miasta. Jeszcze możesz zgłosić swoich kandydatów!



od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto